عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری 2017 - نقد فیلم به همراه تریلر (بدون اسپویل)

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری 2017 - نقد فیلم به همراه تریلر (بدون اسپویل)

شهر را به آتش بکش زن

سه بیلبورد خارج از ابینگ: میزوری، فیلمی است به کارگردانی مارتین مک دونا، فیلمنامه نویس و کارگردانی مطرح آمریکایی.

مارتین مک دونا در این فیلم با تیم بازیگری قوی و موسیقی درجه یک خود توانست اثری درخشان پیش روی مخاطب بگذارد.

فیلم نزد منتقدین بسیار مورد پسند بود و در گیشه نیز موفق عمل کرد. در فصل جوایز، کاندیداهای زیادی داشت و در مراسم اسکار جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن (فرانسیس مک دورمند) و بهترین بازیگر مکمل مرد (سم راکوِل) را برنده شد.

به علاوه فیلم در رشته بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه، بهترین تدوین و بهترین موسیقی متن نیز نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود. دستاوردی بزرگ برای مک دونا و تیم سازنده ی فیلم.

فرانسیس مک دورمند (بازیگر برنده ی اسکار و همسر جوئل کوئن تهیه کننده و فیلم نامه نویس مطرح آمریکایی) در این فیلم نقش اصلی و محوری را بازی میکند. میلدرِد هیز مادری است زجر کشیده از قتل و تجاوز به دختر نوجوانش که در مقابل عدم پیگیری پلیس شهر دست به دادخواهی میزند و علیه سیستم پلیسی-قضایی مبارزه ای مدنی (و البته در ادامه بیشتر غیرمدنی و خشونت آمیز) را شروع می کند.

که در این مبارزه، سیبل انتقاداتش کلانتر بیل ویلوبی با بازی درجه یک وودی هارلسون است. میلدرِد یک مادر است. شکسته در میان غم ها و ناامید ها. زنی سخت کوش و سنگی که از همسرش جدا شده است. زنی با غم فقدان دختر، عذاب وجدان و خاطراتی که چون شبهی شوم، روز و شب، در پی اوست. چه باید بکند؟ از هم گسیخته، تا مرز فروپاشیِ روانی پیش میرود.

چه بازی درجه یکی. یک اسکار بحق.

ضلع سوم این ماجرا افسر جیسون دیکسن با بازی سم راکوِل است. و اینک یک نقش مکمل شاخص که درمورد این بازی چه می توان گفت؟ دنیرو در پدرخوانده، کریستین بیل در مبارز یا هیث لجر در بتمن:شوالیه تاریکی؟ هیچکدام. سم راکوِل در سه بیلبورد. یک بازی تمام و کمال. بی کم و کاست. یک افسر بداخلاقِ عصبانیِ مست که در عین ناباوری بچه ننه هم هست.

نام این فیلم از این گرفته شده است که میلدرِد هیز بعد از مرگ دلخراش دخترش سعی می‌کند از راه قانونی پرونده او را دنبال کند اما با کم‌کاری پلیس مواجه می‌شود. او سه بیلبورد اجاره می‌کند و بر روی هر کدام از آن‌ها جملات مختلفی می‌نویسد و همین باعث می‌شود تا توجه رسانه‌ها به بیلبوردها جلب شود. رئیس پلیس سعی می‌کند میلدرِد را قانع کند که بیلبوردها را بردارد اما او مخالفت می‌کند و این باعث شکل گیری اتفاقات مختلفی می‌شود.

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری 2017 - نقد فیلم به همراه تریلر (بدون اسپویل)

فیلم همه چیز دارد. از صحنه هایی که اشک شما را در میاورد تا کمدی های تلخ. از صحنه های دلهره آور تا صحنه های اکشن جنایی-پلیسی. از خون و خونریزی تا قتل و خودکشی.

پایان بندی عالی. رشد و تعالی شخصیت های اصلی در طول فیلم. کاراکترهای فرعی که به موقع برای پرکردن حفره های سناریو وارد میشوند و قطعات پازل را به خوبی کنار هم میچینند.

در مجموع تلاش مک دونا قابل احترام و ستایش است. کسی که چنین سناریویی را جلوی دوربین میبرد، از میزانسن و موسیقی بهره میگیرد و با گرفتن بهترین بازی ها از گروه خود، اثری یکتا و منحصر به فرد خلق میکند. موفق در گیشه و فصل جوایز. به شخصه فیلم را دوست داشتم و توصیه میکنم حتماً وقت برای تماشای آن در نظر بگیرید.

در ادامه می توانید تریلر این فیلم را همراه با زیرنویس فارسی ببینید

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (10 * 2) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها