عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

معرفی سری فیلم های سینمایی ماموریت غیرممکن با بازی تام کروز + تریلر

هرچه درباره این مجموعه بتوان گفت کم است. یک به اصطلاح سینمایی "بیگ پروداکشن". یک اکشن جاسوسی تمام عیار. یک هیجان خالص. مجموعه ای از کارهای دیوانه وار و قاتل های جهانی.

معرفی سری فیلم های سینمایی ماموریت غیرممکن با بازی تام کروز + تریلر

معرفی سری فیلم های سینمایی ماموریت غیر ممکن

مأموریت غیرممکن نام سری مجموعه هایی است که به همین نام در دهه 60 و 70 میلادی از شبکه CBS آمریکا پخش میشد و در ایران به نام بالاتر از خطر به روی آنتن رفت.

در سال 1996 برایان دی پالما، کارگردان مطرح هالیوودی تصمیم به ساخت نسخه سینمایی این مجموعه ی تلویزیونی گرفت و چه کسی بهتر از تام کروز ستاره مطرح و محبوب سینمای آمریکا در دهه ی 90 میلادی. تام کروز خود تهیه کنندگی این مجموعه را به همراه پائولا واگنر به عهده میگیرد.

در تابستان 1996 فیلم در بیش از 3000 سالن سینما در آمریکا اکران می شود و جانی دوباره به بازار بلاک باسترها می بخشد. موفقیت این فیلم و بازی درخشان کروز در نقش "ایتان هانت" و علاقه مخاطبان به این اکشن باعث شد ادامه این مجموعه ساخته شود.

قسمت دوم این مجموعه با توجه به فیلمبرداری بسیار زیاد با تایم اولیه حدود 3 ساعت آماده شد اما کمپانی پارامونت اصرار به این داشت که فیلم، زمانی بیش از دو ساعت نباید داشته باشد. همین باعث شد تا فیلم بسیار شلخته باشد و منتقدین و مخاطبین را ناراضی کند.

اما قسمت سوم با ورود جی.جی آبرامز به عنوان کارگردان توانست دوباره خود را در صدر بنشاند و روند موفقیت را در قسمتهای چهام، پنجم و ششم هم حفظ کند.

مأموریت غیرممکن - پروتکل شبح قسمت چهارم این مجموعه بود که برای اولین بار با فناوری آی مکس فیلم برداری شد و با کارگردانی فیلیپ برَدلی برَد بِرد، کارگردان بسیاری از آثار موفق انیمیشن در قرن 21، توانست سودآورترین سری این مجموعه از نظر تجاری را خلق کند.

حال که صحبت از فیلمبردای قسمت هفتم این سری و آماده شدن برای ساخت قسمت هشتم آن هم به میان آمده است بیش از پیش به اهمیت و محبوبیت این مجموعه پی میبریم.

برگه برنده ی این مجموعه شخصیت اصلی مأمورین IMF است. آدم خوب هایی که حتی به دنبال کشتن دشمنان خود نیستند و با بی هوش کردن و یا به دام انداختن به دنبال از سر راه برداشتنشان اند.

فیلم با وجود صحنه های اکشنِ بسیار بدیع خود در اغلب موارد اسیر سانتیمانتالیست نمیشود و سعی میکند همیشه قلب مخاطب را به تپش مضاعف وادار کند.

این مجموعه هرچه پیش رفت بهتر شد و پیشرفت تکنولوژی در حوزه بدلکاری و فیلمبرداری و جلوه های ویژه باعث شد سکانس های مهیج تر و امکانات جاسوسی جالب تری به ویژه در حوزه عملیات میدانی ببینیم.

بدلکاری ها به ویژه در صحنه هایی که خود تام کروز بدلکار آنها را بازی میکند قسمت های پر تب و تاب ماجرا هستند.

صحنه هایی مانند آنچه در قسمت پنجم دیده شد جایی که تام کروز به یک هواپیمای باربری ایرباس چسبیده، در حالی که هواپیما در ارتفاع بالای 5 هزار پایی قرار دارد، او در خارج از فضای درونی هواپیماست. و یا سکانسی در قسمت اول که بعدها بسیاری از انیمیشن ها و فیلم های دیگر از آن تقلید کردند صحنه ای که در آن تام کروز از سقف آویزان شده و تعادل خود را به بهترین شکل ممکن حفظ می کند و درست در موازات زمین قرار می گیرد.

در واقع وی در این صحنه تعادل کامل نداشت و سر و نیم تنه بالای او در حین انجام این بدلکاری همواره با زمین تماس پیدا می کردند. تام کروز برای این که تعادل خود را به خوبی برقرار کند چندین سکه در کفش های خود قرار داد و در نهایت به تعادل بی نقص فیلم دست یافت.

به هر روی چه طرفدار فیلمهای اکشن باشید چه نه، از تام کروز و سری فیلم های مأموریت غیرممکن نمیتوان گذشت. مجموعه ای که تأثیر بسزایی در حوزه فیلم های اکشن-جاسوسی بعد خود همچون مجموعه بورن گذاشته است.

لیست مجموعه فیلم های ماموریت غیرممکن به همراه تاریخ ساخت:

1: Mission: Impossible I (1996)

فیلم سینمایی ماموریت غیرممکن قسمت اول

2: Mission: Impossible II (2000)

فیلم سینمایی ماموریت غیرممکن قسمت دوم

3: Mission Impossible III (2006)

فیلم سینمایی ماموریت غیرممکن قسمت سوم

4: Mission- Impossible IV- Ghost Protocol (2011) (پروتکل روح)

فیلم سینمایی ماموریت غیرممکن قسمت چهارم - پروتکل روح

5: Mission- Impossible V- Rogue Nation (2015) (ملت سرکش)

فیلم سینمایی ماموریت غیرممکن قسمت پنجم - ملت سرکش

6: Mission- Impossible VI- Fallout (2018) (ریزش رادیواکتیو)

فیلم سینمایی ماموریت غیرممکن قسمت ششم - ریزش رادیواکتیو

تریلر مجموعه فیلم های سینمایی ماموریت غیر ممکن با بازی تام کروز:

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (6 - 9) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها