koobdar.ir

مجله اینترنتی کوبدار

صفحه اصلی
عناوین
sdds
جستجو در سایت
صفحه اصلی زبان انگلیسی دیکشنری کوبدار کامپیوتر و برنامه نویسی برق و الکترونیک
ورود/ثبت نام تماس با ما جستجو در سایت
معنی کوبدار چیست؟
ورود به حساب کاربری ارتباط با ما

مجله اینترنتی کوبدار برگ درخت کوبدار

koobdar.ir
مجموعه ها و بسته های آموزشی ارائه شده در وب سایت کوبدار

نقدی بر فیلم سینمایی ما (us 2019) بدون اسپویل + تریلر فیلم

فیلم سینمایی ما (us 2019) - نقد و بررسی (بدون اسپویل) + تریلر (زیرنویس)

ما US ساخته ی بازیگر، کارگردان و تهیه کننده ی سیاه پوست هالیوودی، جردن پیل ، تریلری ترسناک و رازآلود است که در سال 2019 روی پرده های سینمای رفت.

پیل وقتی در سال 2017 اولین فیلم سینمایی به کارگردانی خود یعنی برو بیرون Get Out را به نمایش درآورد، سینما دوستان با کارگردانی متفاوت و جاه طلب روبرو شدند که چشم ها را به خود خیره میکند.

فیلمی با محوریت نژادپرستی علیه سیاه پوستان و صد البته ترسناک. وقتی جایزه ی اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را نیز ازآن خود کرد دیگر همه منتظر اثر بعدی او بودند تا ما سرانجام اکران شد.

ما، داستان یک مادر و پدر است که فرزندان خود را به خانه‎ی ساحلی می‌برند تا اوقات خوب و خوشی را در آنجا سپری کنند. اما با آمدن عده‎‎ای غربیه ی مرموز ، آرامش آنها از بین می رود.

محوریت این فیلمِ راز آلود و ترسناکِ پیل (که البته با اندکی چاشنی طنز سعی در تعدیل فضای خون بار و سیاه فیلم را دارد) باز هم نژادپرستی است. اما نه دیگر از جنس تفاوت های رنگ و جنسیت و مذهب.

بلکه تفاوت در طبقه ی اجتماعی. جایی که افراد فرودست جامعه (جامعه ی 99 درصدی) اسیر ثروتمندان بی رحم (جامعه ی 1 درصدی) هستند. ثروتمندانی که با ابزار تبلیغات قصدِ از درون تهی کردن فرودستان و ساختن ظاهری پوشالی را برای آنها دارند اما بی توجه به اینکه این امر ممکن است دردی بر آنها بی افزاید.

همچون سکانس درخشانی از فیلم که کاراکتر دالیا با بازی بی نظیر الیزابت ماس (که پیشتر قدرت بازی او را در سریال سرگذشت ندیمه دیده بودیم) مشغول پاره کردن صورتش به کمک قیچی نشان می‌دهد؛ تصویری از تقلید کورکورانه‌ی او از یک شخص ثروتمند که با روشی نسبتا مشابه، ظاهر بخشی از صورتش را با عمل زیبایی، بهبود بخشیده است.

کنترل کنندگان جامعه و ثروتمندان و بالادستی‌ها، فردی راضی که می‌خندد و با کمی دیوانگی و نادانی، اثبات می‌کند که لیاقت بودن در چنین وضعیت بدی را داشته است را میخواهند.

اما وقتی آن اکثریت 99 درصدی علیه بالادستی های خود دست به شورش میزنند آن هم به رهبری فردی از جامعه خودشان، آن لحظه است که همه دارایی و برتری خود را فدای ثانیه ای زنده ماندن و نفس کشیدن میکنند.

فیلم از لحاظ بصری بسیار عالی است. کارگردانی و ریتمی خوب دارد. بازی ها نقطه ی قوت اثر هستند و موسیقی بجا و درخدمت درام فیلم عمل میکند.

به شخصه این فیلم را نسبت به Get Out بیشتر پسندیدم و هم از لحاظ هنری و هم تأثیر اجتماعی بالاتر دیدم اما ما به شدت نسبت به برو بیرون درفصل جوایز ضعیف تر عمل کرد و عملاً دیده نشد. معلوم نیست شاید کار، کار آن یک درصد باشد!

در پایین می توانید تریلر فیلم us 2019 را با زیرنویس اختصاصی وبسایت کوبدار مشاهده کنید.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (10 + 4) را در فیلد پایین وارد کنید