عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

ویگو مورتنسن ( Viggo Mortensen)

ویگو مورتنسن

از همان زمان که اولین نقش خود را به عنوان یک کشاورز جوان در فیلم سینمایی شاهد (Witness 1985) ، ساخته پیتر میئر بازی کرد، تمام طول دوره فعالیت مورتنسن را آثاری فاخر پر کرده است.

مورتنسن در بیست اکتبر 1958 در نیویورک به دنیا آمد و نزد گریس گامبل (مادر مورتنسن) و ویگو پیتر مورتنسن پرورش یافت. پدر مارتیز اهل دانمارک و مادر او اهل آمریکاست. پدر و مادر او در نروژ با هم آشنا شده و به نیویورک نقل مکان کردند. در هفت سالگی پدر و مادر مورتنسن او را برای تحصیل به یک مدرسه شبانه روزی مدرن در آرژانتین فرستادند که توسط کوه ها احاطه شده بود. وقتی که مورتنسن دوازده سال داشت پدر و مادرش از هم طلاق گرفته و او به همراه دو برادر دیگرش به نیویورک نزد مادر خود بازگشتند. ویگو به مدرسه واترتون رفت و به دانش آموز و ورزشکاری موفق تبدیل شد. او در سال 1976 فارق التحصیل شد و به دانشگاه لارنس نیویورک رفت. بعد از اتمام دوره تحصیل با هدف پیدا کردن مسیر و هدف از زندگی به دانمارک رفت.

ادامه بیوگرافی

او در دانمارک شروع به نوشتن شعر و داستان های کوتاه کرد در حالی که بسیاری از کارهای دیگر، از کارگر بارانداز گرفته تا گل فروشی، را برای امرار معاش انجام می داد. در سال 1982 او عاشق دختری شد و به امید دوران رومانتیک طولانی و نویسندگی، با او به نیویورک بازگشت ولی هیچکدام را بدست نیاورد.

در نیویورک ویگو کلاس بازگیری را شروع کرد. او در چند نمایش و فیلم بازی کرد. مورتنسن اولین نقش خود در یک فیلم بلند را در شاهد (Witness 1985) بازی کرد. با همبازی خود در فیلم رستگاری (Salvation!: Have You Said Your Prayers Today? 1987) ازدواج کرد که نتیجه این ازواج به دنیا آمدن پسرش هنری مورتنسن بود. مورتنسن بعد از حدود دوازده سال زندگی مشترک از همسر خود جدا شد.

در سال 1999 ویگو تماسی را دریافت کرد که درباره فیلمی بود که او هیچ چیز از آن نمی دانست: (The Lord of The Rings). در ابتدا او نمی خواست آن را قبول کند چون بازی کردن در آن به معنی دوری طولانی مدت از فرزندش بود. ولی هنری که عاشق کتاب و داستان بود پدر خود را قانع کرد که آن نقش را بپذیرد و ویگو کار را پذیرفت.

ویگو مورتنسن تاکنون نامزد دریافت دو جایزه اسکار شده و در مجموع تمامی جشنواره های فیلم که در آن حضور داشته 36 جایزه را دریافت کرده و در 111 مورد نیز نامزد دریافت جایزه بوده است.

مورتنسن اکنون علاوه بر کار در حوزه فیلم، شعر می نویسد، عکاس است و نقاش.

کاپیتان فنتستیک

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها