koobdar.ir

وبسایت آموزشی کوبدار

بخش های مختلف وب سایت کوبدار
قسمت های مختلف وب سایت آموزشی کوبدار
صفحه اصلی زبان انگلیسی دیکشنری کوبدار کامپیوتر و برنامه نویسی برق و الکترونیک
ورود/ثبت نام تماس با ما جستجو در سایت جستجو در سایت کوبدار
معنی کوبدار چیست؟
ورود به حساب کاربری ارتباط با ما

مجله آموزشی کوبدار برگ درخت کوبدار

koobdar.ir

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

oxford3000 3000 واژه آکسفورد

3000 واژه آکسفورد، لیستی از 3000 واژه بسیار مهم برای یادگیری زبان انگلیسی است. لغت های 3000 واژه آکسفورد به دقت توسط گروهی از متخصصین و اساتید با تجربه و بر اساس واژگانی که به دلیل اهمیت و مفید بودن آن ها در مطالعه زبان انگلیسی دارای اولویت هستند انتخاب شده است.

این کلمات بر چه اساسی انتخاب شده اند؟

  • کلمات این مجموعه طبق اطلاعات به دست آمده از مجموعه نوشته های ملی ثبت شده در بریتانیا و مجموعه نوشته های گردآوری شده توسط خود آکسفورد است. (مجموعه نوشته های ملی ثبت شده در بریتانیا یا bnc، مجموعه ای شامل صدها میلیون واژه و جملات نوشتاری و محاوره ای است که به صورت الکترونیکی نگهداری می شوند و از منابع گوناگونی گردآوری شده اند)
  • برای اینکه واژه ای را در لیست 3000 واژه آکسفورد قرار دهند، پر تکرار بودن در bnc به تنهایی کافی نیست. ممکن است واژه ای در bnc پر تکرار باشد ولی در یک حوزه خاص مثل نوشته های علمی. با هدف اجتناب از افزودن این گونه واژه ها، لغات کلیدی که در طیف مختلفی از موضوعات دارای تکرار زیاد هستند انتخاب شده اند.
  • علاوه بر این، این لیست شامل برخی از واژه های بسیار مهم است که در bnc پر تکرار نیستند ولی برای بسیاری از انگلیسی زبان ها بسیار آشنا هستند. مانند واژهای مربوط به آناتومی بدن، کلمات مورد استفاده در مسافرت و کلماتی که برای توضیح منظور شما استفاده می شوند ولی خود آن واژه را بلد نیستیم. این طیف از واژه ها با مشورت با بیش از هفتاد متخصص زبان انگلیسی انتخاب شده است.

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها