koobdar.ir

وبسایت آموزشی کوبدار

صفحه اصلی زبان انگلیسی دیکشنری کوبدار کامپیوتر و برنامه نویسی برق و الکترونیک
ورود/ثبت نام تماس با ما جستجو در سایت
معنی کوبدار چیست؟
ورود به حساب کاربری ارتباط با ما

مجله آموزشی کوبدار برگ درخت کوبدار

koobdar.ir

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

نقد فیلم سینمایی منچستر کنار دریا (Manchster by the Sea 2016) ساخته کنت لونرگان

منچستر کنار دریا

فیلم سینمایی (Manchster by the Sea) ساخته کنت لونرگان

روح سرگردان زندگی

آدم شادی هستید؟ آدمی هستید که تحمل غم را ندارید؟ یا آدمی هستید که خیلی غمگینید و دست از زندگی شسته اند؟ شاید بسیار کم حوصله و شایدم زندگی ای با ضرباهنگ سریع دارید؟
خب پس این فیلم را نبینید!

منچستر کنار دریا (Manchester by the sea) نام شهری است احاطه شده توسط دریا در ایالت ماساچوست آمریکا که گویی در ابتدا نامش منچستر بوده و بعدها به منچستر کنار دریا تغییر کرده است.

کنت لونرگان فیلمنامه نویس مشهور امریکایی که در سابقه ی خود فیلمنامه ی دار و دسته ی نیویورکی ها ساخته ی مارتین اسکورسیزی را دارد، برای سومین اثر کارگردانی خود ایده ای از مت دیمون و جان کرانینسکی را نگاشته و جلوی دوربین میبرد.

داستان روایتی غیرخطی از زندگی لی چندلر با بازی بی نظیر کیسی افلک است که با گذشته ای تلخ و سوزان از شهر زادگاهش گریخته و برحسب اتفاقی مجبور به بازگشت میشود و در طول داستان و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات پیش آمده، گذشته ی وی کم کم برای بیننده مشخص میشود. اینکه چرا از منچستر رفته. چرا از زنش جدا شده. و مهمتر از همه چرا به این وضع اسفناک دچار شده و سایه ای از زندگی را میماند که به دنبال مرگی دردناک است و تحت هیچ شرایطی حاضر نیست به شرایط عادی برگردد.

کاراکتر لی یکی از عجیب ترین شخصیت پردازی های سینماست. نمایانگر فردی که غم تماماً او را در برگرفته و بغض در گلویش سنگ شده است. کسی که حتی خودکشی ناموفقی داشته و حال کاملاً به مرده ای متحرک تبدیل شده است. فردی که درد و عذاب را به جان میخرد و خود را همیشه به درون دعوا و دردسر میگذارد. شاید به دلیل عذاب وجدانی که روح او را سرگردان کرده.

فیلم در سال 2016 در آمریکا و دیگر نقاط جهان اکران شد و به شدت مورد توجه مردم و منتقدین قرار گرفت و در فصل جوایز موفق عمل کرد. در گلدن کلوب در 5 بخش اصلی درام نامزد شد و جایزه ی بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را برای افلک به ارمغان آورد. در مراسم اسکار آن سال نیز در کنار لالالند و مهتاب جزو موفق ترین های سال بود و با نامزدی در 7 بخش و بردن دو جایزه بهترین فیلنامه اورجینال برای کنت لونرگان و بهترین بازیگر مرد برای کیسی افلک شب را به پایان برد.

به شخصه برای من همیشه محبوب ترین فیلم های هالیوودی محصولاتی هستند که معمولاً جایزه ی بهترین فیلمنامه را در گلدن گلوب و اسکار برنده می شود. فیلمنامه این اثر به شدت جالب و کامل بود و حول محور شخصیت اصلی مرد فیلم می گشت و افلک یکی از به یاد ماندنی ترین بازی ها را به نمایش گذاشت. خب همین دلایل برای دوست داشتن فیلم کافی است. دیگر بازیگران فیلم نیز از جمله میشل ویلیامز و لوکاس هِجِس که هر دو نامزدی اسکار را برای بازی در این فیلم به کارنامه ی خود افزودند هم، طیف های جدیدی را به فضای فیلم می افزایند و مخصوصاً هجس با کمیک خود سعی در تلطیف سنگینی بار اندوه تنیده شده در بافت فیلم را دارد. و خود شهر، خود منچستر_بای_د_سی یک کاراکتر قوی و سیال در فیلم محسوب میشود و همه ی اینها محقق نمیشد مگر با یک فیلمنامه ی قوی.

شاید فضای به شدت سرد فیلم و آن داستان و پِی رنگ افسرده اش باعث شد تا آنجور که باید مورد توجه و تقدیر قرار نگیرد و قائله را به لالالند با آن ریتم کمدی-رمانتیکِ سرشار از نور و موسیقی سرخوشانه اش ببازد.

هرچه هست به نظر من بهترین فیلم 2016 بدون قید و شرط است. فیلمی که به شدت تو را غرق خود میکند و تا مدت ها با کاراکتر اصلی و یا دیگر کاراکترهای فیلم در ذهنت همراه هستی.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (9 * 10) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها