عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

نقد فیلم سینمایی ستاره ای متولد می شود (A star is born 2018) به کارگردانی بردلی کوپر

ستاره ای متولد می شود

سحابی زشت و زیبا

highlight فیلم A Star Is Born 2018 (ستاره ای متولد می شود) اثری به کارگردانی بازیگر مشهور هالیوودی بردلی کوپر است که یک داستان آشنا را روایت میکند. ظهور ستاره ای جدید و افول معلمش. داستانی که با همین نام برای بار چهارم ساخته و بر روی پرده ی سینما به نمایش در می آید. داستان روایت گر خواننده ی مشهور راک به نام جکسون است که در کلوپ شبانه ای با زنی به اسم الی آشنا میشود و به او دل می بازد. الی یاور و مشوق او میشود تا خوانندگی را به صورت جدی تر دنبال کند و تبدیل به ستاره ای درخشان شود.

highlight کوپر علاوه بر کارگردانی جز نویسندگان اصلی اثر هم هست و بازیگری نقش اول فیلم را هم بر عهده دارد. زوج او در این فیلم لیدی گاگا خواننده ی مشهور پاپ است و سم الیوت در نقش برادر کوپر به نقش آفرینی می پردازد.

done اولین تجربه‌ی کارگردانی بردلی کوپر و اولین حضور سینمایی جدی لیدی گاگا به شدت در گیشه موفق بوده و در جشنواره‌های ونیز و تورنتو مورد تشویق ممتد حضار قرار گرفته است. همچنین به فهرست ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ از نظر کاربران IMDB راه پیدا کرده و علاوه بر نامزدی در 5 پخش در گلدن گلوب (که جایزه بهترین ترانه را هم برای آهنگ Shallow برای لیدی گاگا به ارمغان آورد)، در اسکار در 8 بخش از جمله بهترین بازیگر مرد و زن، بهترین بازیگر مکمل مرد، بهترین فیلم، بهترین فیلنامه اقتباسی و بهترین ترانه نامزد شده است. یعنی تقریباً در تمام بخش های اصلی. همه ی اینها نشان و دلیلی محکم برای موفقیت فیلم بین مخاطبان و منتقدین است.

highlight فیلم داستان آشنا و تقریباً برنده ای دارد اما این تنها دلیل موفقیتش نیست. تیم بازیگری اصلی فیلم عالی هستند طوری که هم لیدی گاگا هم کوپر و هم الیوت نامزد جایزه اسکار شده اند. رابطه بین جکسون و الی فوق العاده است و مخاطب کاملاً همراه آنها میشود. فیلم برداری فیلم به خصوص در کنسرت ها عالی است و ترانه های خوانده شده در فیلم به شدت خوب هستند. به همه ی اینها این نکته را بی افزایید که وقتی کوپر برای اولین تجربه ی کارگردانی چنین اثری را جلوی دوربین برد و لیدی گاگا را به عنوان بازیگر اصلی انتخاب کرد بسیاری از شکست فیلم در گیشه و فصل جوایز می گفتند و انتظارات به شدت پایین بود. اما فیلم اثری بالاتر از همه ی پیش بینی ها بود و یک شبه ره هزار ساله را رفت.

highlight گاگا بازی درخشان و عالی ای دارد. شاید همزاد پنداری وی با شخصیت الی و اینکه تقریباً خود او نیز اینگونه وارد صنعت هنر شده و غول شهرت را در آغوش گرفته، به نظر به وی کمک کرده تا هرچه بهتر بتواند شخصیت الی را به تماشاگران نشان دهد. هرچند گاهی عدم تجربه و تسلط او به فنون بازیگری توی ذوق میزند.

highlight کوپر یکی از بهترین بازی های عمرش را کرده و فراز و فرود کاراکتر را به بهترین نحو به نمایش میگذارد. نور و تصویر عالی است و موسیقی در تمام لحظات فیلم جاری و ساریست. خب اثر هم یه درام کمدی-عاشقانه است و چیزی جز این هم انتظار نمیشد داشت.

info_outline فیلم اما نقطه ضعف هایی هم دارد و همین ها باعث می شوند آنگونه که باید درخشان ظاهر نشود و دل تمام منتقدین را نبرد. فیلم در یک سوم اول خوب است. کاراکتر ها و فاصله ی دنیای آنها را از هم به خوبی نشان می دهد و استارت رابطه آنها معقول است. فیلم سپس به سرازیری سقوط میکند و صحنه های تکراری کش دار یکی پس از دیگری از راه می رسند و مخاطب خسته و بی حوصله میشود و سپس در یک سوم نهایی فیلم به خوبی کنش ها و واکنش های شخصیت ها را به نمایش میگذارد و پایان بندی زیبایی برای اثر انتخاب میکند. گویی تیم سازنده ی فیلم میدانستند که فیلم را چگونه آغاز و چگونه به پایان ببرند اما در مورد نقطه اتصال آغاز و پایان، با بازی و موسیقی قصد پر کردن زمان را داشته اند.

highlight هرچه هست فیلم خوب و سرگرم کننده ایست. در طول فیلم درگیر شخصیت ها میشوید و با پایان فیلم احساس دل زدگی نمی کنید. بازی ها درخشان است و فقط باید منتظر ماند و دید که در اسکار چه میکند آیا مانند گلدن گلوب تقریباً دست خالی شب را به پایان میبرد یا تقدیر برای این فیلم جور دیگری رقم خواهد خورد.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (7 - 2) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها