عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

معرفی چهار دیکشنری تصویری برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

help آیا تا بحال در یک هزارتو بوده اید؟
پازلی است که شما باید از آن خارج شوید! اما مسیر شما از هر جهت گیج کننده و مسدود است. هزارتو ممکن است جذاب باشد! یا به شدت ترسناک.
هر زبان آموزی این مطلب را می داند.!
زبان آموزان اغلب احساس بودن در یک چنین شرایطی را دارند. مثل این است که شما در حال عبور از یک مسیر طولانی در جاده هستید و با اینکه ساعت ها پیش رفته اید ولی به مقصد نمی رسید.
چرا به راه رفتن در یک دایره ادامه میدهید؟
بیایید از بازی هزارتو خارج شده و مسیر دیگری را امتحان کنیم. چیزی که قابل تصور باشد. چیزی که شما را شگفت زده کند!
اگر دنبال یادگیری زبان از مسیر متفاوتی هستید، دیکشنری های تصویری را امتحان کنید. بسیاری از مردم از طریق دیکشنری های تصویری بیشتر از متن و صوت یاد می گیرند. در این مقاله چهار دیکشنری تصویری که شما می توانید به صورت کتاب، اپلیکیشن یا ویدئو پیدا کنید را معرفی کرده ایم.

چرا دیکشنری های تصویری ابزار مفیدی برای یادگیری زبان هستند؟

یک دیکشنری تصویری، با استفاده از تصاویر، ارتباط مجازی بین کلمه و معنی آن ایجاد می کند. و این باعث ایجاد ارتباط بین کلمه و دنیای واقعی می شود.
به یاد داشته باشید که هر کسی ممکن است لغات و اصطلاحات را از مسیر متفاوتی یاد بگیرد. دیکشنری های تصویری برای آن دسته از زبان آموزانی است که با استفاده از قدرت تخیل خود می خواهند یاد بگیرند! کسانی که ایده ها را از طریق عکس ها و سمبول ها یاد می گیرند.

معرفی چهار دیکشنری تصویری برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

1 - DK “Bilingual Visual Dictionary” Series

دیکشنری تصویری

این دیکشنری برای بسیاری از زبان ها در بازار موجود و پر از تصاویر جذاب و نمودارهای مفید برای یادگیری لغات است. و بسیاری از زبان های دنیا را پوشش می دهد.
در این کتاب شما لغات را با تم های جذاب، بسیار بیشتر و راحت تر از دیکشنری های دیگر، می یابید. اگر می خواهید تمرکز بیشتری را روی یادگیری داشته باشید، این دیکشنری ها به بهترین روش دایره لغات شما را خواهند ساخت.

2 - Memrise English Visual Dictionary

دیکشنری های تصویری زیادی بر اساس اپلیکیشن Memrise وجود دارد، اما این دیکشنری یاد شده به صورت خاصی برای استفاده کردن آسان است. این دیکشنری به چهل بخش تقسیم می شود، شامل مسائل عاطفی و خانوادگی، مراقبت های درمانی و سلامتی، سفر و حمل و نقل و ... .
این دیکشنری بسیار مناسب است چون بسیاری از لغاتی که واقعا باید یک زبان آموز بداند را در خود جای داده است. با استفاده از تصاویر باکیفیت و جذاب. جهت ورود به وبسایت مربوط به این دیکشنری اینجا کلیک کنید.

3 - The Merriam-Webster Visual Dictionary Online

اگر نمی خواهید برای خرید کتاب هزینه کنید، دیکشنری فوق کاملا رایگان است. این دیکشنری به جذابیت Memrise نیست ولی جای مناسبی برای یافتن کلمات جدید و اصطلاحات پر ابتلای زبان انگلیسی است. اگر احساس می کنید که زبان شما در حال پیشرفت است، این دیکشنری به شما کمک کرده تا با سناریوهای پیچیده تری برای یادگیری زبان روبرو شوید. جهت ورود به وبسایت مربوط به این دیکشنری اینجا کلیک کنید.

4 - Oxford Picture Dictionary Videos

این کانال یوتیوب در واقع دیکشنری تصویری آکسفورد را به صورت ویدئو (مجانی!) در آورده است. هر قسمت از این ویدئو ها روی بخش خاصی متمرکز است و به صورت اسلاید شو هایی که در هر کدام تلفظ کلمات را به صورت صوت همراه کرده است، لغات را تعریف کرده است. با اینکه دیدن این نوع ویدئوها داخل یوتیوب چندان جذاب نیست! ولی این سری آموزشی ارتباط خوبی بین صوت تصویر و لغت ایجاد می کند. اگر شما دقایقی در هفته را (مثلا قبل از خواب) به دیدن این ویدئوها اختصاص دهید با این کار راهی آسان و راحتی را برای افزایش دایره لغات خود در نظر گرفته اید.

دیکشنری تصویری خودتان را بسازید!

حتما نباید یک دیکشنری را به صورت کتاب یا سایت دریافت کنید. اگر خلاقیت دارید، چرا از این مهارت در یادگیری زبان استفاده نکنید؟ اما چگونه؟ 10 کلمه انگلیسی را که میخواهید یاد بگیرید را انتخاب کنید و به صورت بزرگ و واضح روی یک تکه کاغذ بنویسید. زیر هر لغت تصور خود را از آن بکشید و بعد آن کاغذ را در جایی قرار دهید که اغلب گذرتان می خورد. بعد از مدتی که با لغات آشنا شدید، حالا نوشته ها روی کاغذ را حذف کرده تا فقط تصویر بماند و خود را با گفتن معادل انگلیسی آن ها به چالش بکشید و وقتی که به تسلط روی آن دسته از کلمات رسیدید، لغات جدید را امتحان کنید. تکرار روی کلمات را فراموش نکنید جوری که مطمئن شوید که آن تصاویر در خصوص لغت مورد نظر در ذهن شما ثبت شده باشد. اگر این امکان وجود دارد کل اتاقتان را از تصاویر مربوط به یادگیری زبان پر کنید.

done و در آخر اگر دیدید که یادگیری زبان از طریق نوشتن و خواندن پیشرفتی در شما ایجاد نکرد، روش فوق را امتحان کنید. و به یاد داشته باشید برای رسیدن به یک هدف ممکن است راه ها و روش های زیادی وجود داشته باشد. پس شما سعی کنید از روش باب طبع خود استفاده کنید.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (9 + 3) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها