عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

آموزش موزیکل زبان انگلیسی، قدرت ترانه ها برای یاد دادن زبان انگلیسی به بچه ها

Lejla Husic مدرس زبان:

بعد از سال ها کار با کودکان، فهمیده ام که ترانه ها به طور قطع یکی از قدرتمندترین ابزار برای یاد دادن زبان به آن ها است. به عنوان یک معلم من باید دو کار را همزمان انجام دهم: به بچه ها زبان یاد دهم و کلاس را مدیریت کنم. ترانه ها در هر دو مورد کمک کار من هستند.

قدرت ترانه برای یاد دادن زبان

وقتی که من در ابتدا، یاد دادن زبان انگلیسی به کودکان مهد را شروع کردم، چیزی که بیش از همه مرا تحت فشار قرار می داد این بود که مثلا من وقتی اعداد را از یک شروع به شمردن می کردم (به زبان انگلیسی برای یاد دادن معادل اعداد) ، قبل از تمام شدن شمارش، بچه ها از همراهی خودداری می کردند. اما وقتی در حال بازی بودند و ترانه می خواندند تمام اعداد را تکرار می کردند. نه اعتراضی بود و نه چهره ی ناراضی و ناراحتی. بچه ها به عنوان یک امر طبیعی این کار را در کلاس انجام می دادند و این قدرت آهنگ بود. من در لحظات اینچنینی حرف زدن را کوتاه می کردم چون می دانستم قدرت آهنگ ها این کار را برای من انجام می دهند.

موسیقی و یادگیری موزیکال زبان انگلیسی

موسیقی یکی از بهترین راه های یاد دادن زبان به بچه ها است. به کمک آهنگ نه تنها کودکان لغات جدید می آموزند بلکه کل جملات و همچنین قوائد گرامری را نیز فرار می گیرند.

موسیقی ابزار جادویی برای قرار دادن بچه ها در هر موقعیتی است. برای مثال، یکی از فعالیت های مورد علاقه ما رفتن به جاهای مختلف (باغ وحش، رستوران ....) به وسیله اتوبوس است و ما اینکار را با آهنگ "The wheels on the bus" انجام می دهیم. من همیشه از دانش آموزانم در مورد آنچه در طی مسیر می بینند، می پرسم و تصورات و خیال پردازی های آن ها فوق العادست. در مسیر برگشت نیز آن ها آهنگ "on our way to the kindergarten" را می خوانند.

موسیقی برای کودک جذاب است! مهم نیست یک ترانه خاص را چند بار بخوانید، بچه ها هرگز از خواندن آن کسل نمی شوند. و این را بدانید که شما (معلم یا والدین) زودتر از آن ها از آهنگ خسته خواهید شد!

موسیقی دلچسب است! من والدینی را می شناسم که بارها به من گفته اند که کودکشان چقدر از آهنگ هایی که یاد می گیرند در خانه استفاده می کنند و چقدر آن ها را دوست دارند. و شما می توانید مطمئن باشید که آهنگ هایی که با فرزند خود گوش می دهید برای مدت زیادی در ذهن آن ها می ماند. من شما را نمیدانم ولی من گاهی اوقات آهنگ حروف الفبا را برای یاد آوری خودم در ذهنم مرور می کنم تا ترتیب آن ها را مطمئن شوم!

آهنگ های همراه با حرکت و جنب و جوش به کودکان فعال، فرصت رها سازی انرژی شان را می دهد و باعث می شود کودکان گوشه گیر از پوسته خود بیرون بیایند. موسیقی همچنین برای آرام کردن بچه ها بعد از یک فعالیت هیجان انگیز یا افزایش روحیه بچه ها بعد از یک صبح بارانی، ابزار بسیار مفیدی است.

یکی از مهمترین مزایای موسیقی، توانایی آن در از بین بردن جو منفی است. وقتی که آهنگ می خوانیم، همه می توانند در آن شرکت داشته باشند – مهم نیست که همه کلمات را بلد باشید. ما در خلال امور جذاب چیز یاد می گیریم و آهنگ های ساده به کودکان احساس تکامل می دهد و باعث می شود تا بخواهند بیشتر و بیشتر یاد بگیرند و با افتخار بگویند که "من انگلیسی بلدم".

و در آخر هیچ چیز جذاب تر از بچگی کردن با بچه ها نیست.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (6 + 8) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها