عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

چگونه به کودکان خود زبان انگلیسی بیاموزیم؟

کودکان با اینکه خیلی هنرمند نیستند! از هنر و کاردستی ها لذت می برند.

بازی کردن با کودک برای آموزش زبان

highlightنه تنها کارهای هنری و ساخت کاردستی ها برای کودکان (و البته بزرگسالان!) جذاب است بلکه می تواند ابزاری برای یادگیری زبان خارجی باشد. در این مقاله در مورد چگونگی استفاده از این فعالیت های جذاب برای بالابردن توانایی کودکان در زبان انگلیسی (یا هر زبان دیگری) حرف خواهیم زد.

highlight هنر و صنعت یکی از ابزارهای ارزشمند جهت یادگیری زبان هستند به خصوص برای افراد نوجوان و کودک. یکی از روش ها برای استفاده از هنر و کاردستی جهت یاد دادن زبان، توجه خاص به چیزهایی است که کودک می تواند انجام دهد، بجای کارهایی که ازعهده انجام آن بر نمی آید. حتی کودکانی که با هنر رابطه ای ندارند هم از کاردستی های خاصی خوششان می آید.

highlightمثلا اگر نقاشی را دوست ندارند، می توانند روزنامه ها یا مجالات را قیچی کنند! مهمتر از همه اینکه هیچ راه بهتری از استفاده زبان برای یادگیری زبان وجود ندارد. انجام کارهای جذاب هنری و کاردستی ها یک فرصت و راه بسیار موثر برای غرق کردن کودک در زبان انگلیسی است.

highlight نگران این نباشید که کودک در ابتدا جواب ها را به زبان مادری خواهد داد (فارسی)، افراد کم سن و سال بسیار بیشتر از آنچه بروز می دهند می فهمند! یعنی شاید نتوانند چیزی را هنوز به زبان بیاورند ولی با این حال چیزهای زیادی یاد می گیرند.

highlight وقتی که با کودک خود بازی می کنید تنها چیزی که شما را محدود می کند، قدرت تخیل شماست.

highlight از منابع و ابزارهای متفاوت (روزنامه ها، مجله ها، برگ ها، بتری ها، جعبه ها و ...) برای ساختن کتاب، عروسک، ماسک یا بازی استفاده کنید. در ادامه چند نمونه از کارهایی که شما در خلال بازی با کودک می توانید انجام دهید را معرفی میکنیم:

موضوعات خاص را انتخاب کنید مثلا اگر بچه شما می تواند اسم حیوانات را بگوید شما ماسک حیوانات را درست می کنید. حتی می توانید حیوانات را به اهلی و غیر اهلی یا دسته بندی های دیگر تبدیل کنید. (معادل انگلیسی این دسته بندی ها را هدف قرار دهید.)

از تعریف کردن ساده (قیچی، رنگ، چوب، خم شدن، اشک و ...) در غالب جملات استفاده کنید. مثلا بگویید:

Can i have the scissors, please?, It’s your turn .…

(scissors: قیچی)

از منابع و ابزار هنری و کاردستی (مداد، کاغذ، قیچی، منگنه و ...) استفاده کنید.

جملات مربوط به تمیز کردن مثلا (Put your rubbish in the bin یا Put the pencils in your pencil case) را به کار بگیرید.

وقتی که در حال بازی با کودک هستید آهنگ های انگلیسی بخوانید و کودک را به تکرار و همراهی با خود تشویق کنید.

مرحله بعدی:

highlight کودک می تواند از کاردستی نهایی خود استفاده کند. مثلا اگر ماسک یا عروسک ساخته، می تواند با آن بازی کند. یا اگر ساعتی درست کرده شما می توانید از آن ساعت برای یاد دادن زمان در انگلیسی استفاده کنید.

highlight هر از چندگاهی به کاردستی های قبلی او رجوع کرده تا تسلط کودک شما کم نشود و بتواند آن ها را بیاد بیاورد. همچنین کاردستی های او را در خانه به نمایش بگذارید.

highlightبرای اینکه حداکثر بهره وری را در این نوع آموزش داشته باشید، سعی کنید نوع مناسبی از فعالیت ها را با توجه به سن کودک انتخاب کنید. مثلا زبان آموزان نوجوان از رنگ آمیزی عکس ها، بریدن و چسباندن یا گفتن اینکه چه تعداد از یک چیز را می توانند پیدا کنند و آن ها چه رنگی دارند، خوششان می آید. زبان آموزان بزرگ تر می توانند کارهای پیچیده تری انجام دهند. مثل بازی های پیچیده تر!

و کلام آخر اینکه یادگیری زبان انگلیسی در سنین مختلف نیازمند درک صحیح از مقتضیات همان سن است و متدهای آموزش را باید با سن فرد یادگیرنده تطبیق داد.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (10 + 1) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها