koobdar.ir

وبسایت آموزشی کوبدار

صفحه اصلی زبان انگلیسی دیکشنری کوبدار کامپیوتر و برنامه نویسی برق و الکترونیک
ورود/ثبت نام تماس با ما جستجو در سایت
معنی کوبدار چیست؟
ورود به حساب کاربری ارتباط با ما

مجله آموزشی کوبدار برگ درخت کوبدار

koobdar.ir

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

دایره لغات خود را با جایگزین کردن 10 کلمه ی زیبا به جای good ارتقاء دهید.

آیا از تکرار کلمه good خسته شده اید؟ شاید شما هم دوست داشته باشید کلمات جدیدی را امتحان کنید!

کلمات جایگزین good

لیست پایین شامل 10 کلمه پرکاربرد برای استفاده به جای کلمه good است.

1 - Cool

این کلمه علاوه بر تعریف درجه حرارت محیط، معنی خیلی خوب و عالی را هم می رساند. برای مثال شما می توانید لباس شیک دوست خود یا یک ترانه زیبا از خواننده محبوب خود را با کلمه cool تمجید کنید.

توجه داشته باشید که این کلمه برای پذیرفتن یک پیشنهاد که به شما ارائه شده است نیز کاربرد دارد. برای مثال اگر کسی از شما دعوت کرد که فیلمی را به همراه او ببینید، می توانید در تایید پیشنهاد او (اگر مایل بودید!) بگویید: cool. همانند کلمه awesome (که در ادامه خواهد آمد)، cool نیز اصطلاح رایجی برای جوانان است و اگر شما از این سن عبور کرده اید نباید زیاد از این کلمه استفاده کنید.

2 - Excellent

این کلمه برای تعریف از چیزی باکیفیت به کار می رود. تقریبا هر کلمه ای که شما با استفاده از good مورد خطاب قرار می دهید را می توانید از excellent استفاده کنید. شما می توانید از این کلمه بین دوستان، خانواده و همکاران، برای تاکید کردن اینکه چیزی نه تنها خوب بلکه عالی است، استفاده کنید.

3 - Wonderful

به معنی خیلی خوب است. مردم می توانند wonderful باشند یا تجربه ها و اتفاقات می توانند wonderful باشند یا حتی چیزها هم می توانند wonderful باشند. این کلمه را هم در محیط های صمیمی و هم در محیط های رسمی می توانید به کار ببرید.

4 - Perfect

این کلمه در مواقعی که چیزی بدون اشتباه باشد یا برای موقعیت خاصی کاملا مناسب باشد، کاربرد دارد.

اگر یک روز خوب داشتید که در آن همه اتفاقات باب میل شما بود می توانید از این کلمه برای تعریف آن روز استفاده کنید. یا بازیگری که در یک فیلم عالی ظاهر شده است را می توانید در خصوص نقش آفرینیه او بگویید: .perfect for the role یا اگر کسی نظر و پیشنهادی به شما ارائه داد می توانید بگویید: That’s perfect یا .That sounds perfect

5 - Fantastic

این کلمه برای تعریف از چیزی که بسیار خوب و جذاب است به کار می رود. این کلمه را می توان در هر دو شرایط رسمی و دوستانه استفاده کرد. Fantastic کلمه ای بسیار مثبت و انگیزه بخش است. پس ادا کردن این کلمه را با کمی تاکید و استرس روی مثلا حرف n، همراه کنید.

6 - Exceptional

این کلمه به این معنی است که کسی یا چیزی از حد نرمال فراتر است. این صفت معمولا وقتی به کار می رود که شما بخواهید معنی خوب را با کمی پیچیدگی همراه کنید.

7 - Terrific

به معنی خیلی خوب یا عالی یا به طرز وحشتناکی خوب است.هر جایی که کلمه good کاربرد دارد می توانید از این کلمه استفاده کنید.این کلمه نیز صفتی آمیخته با هیجان است. پس سعی کنید در مورد چیزهایی استفاده کنید که شما خیلی دوست میدارید. مثلا می توانید نظر و عملکرد کسی را با terrific تمجید کنید مانند این جمله:

I’m very happy with the results. She did a terrific job on this project.

به یاد داشته باشید که کلمه terrific برای تعریف چیزی که خیلی بد است هم به کار می رود! بستگی به اسمی دارد که این صفت با آن همراه می شود. برای مثلا می توانید در مورد terrific storm (طوفان وحشتناک) یا terrific explosion (انفجار وحشتناک) صحبت کنید.

8 - Outstanding

این کلمه چیزی را که بهتر از موارد مشابه خود است تعریف می کند. یک کتاب outstanding از همه کتاب هایی که شما خوانده اید بهتراست. یا یک هتل outstanding از تمامی هتل هایی که شما تا کنون اقامت داشته اید بهتر است. این کلمه در هر دو محیط رسمی و دوستانه کاربرد دارد.

به یاد داشته باشید که outstanding می تواند به این معنی هم باشد که چیزی بهای آن هنوز داده نشده است! مثلا outstanding bill یعنی قبضی که بهای آن هنوز پرداخت نشده است. بستگی به موقعیت دارد!

9 - Pleasant

این کلمه برای تعریف چیزی که دلپذیر و دوست داشتنی است به کار می رود. همچنین برای تعریف از مکان یا یک تجربه نیز کاربرد دارد. Pleasant نسبت به کلمه outstanding کمی قدرت کمتری دارد. مثلا بگویید: .It was a very pleasant evening

10 - Awesome

برای تعریف مردم، تجربه ها یا مکان هایی که خیلی خوب و شگفت انگیز هستند به کار می رود. مثلا می توانید بگویید: .I love your new watch .It looks awesome

این کلمه در بین افراد نوجوان و جوان بیشتر کاربرد دارد.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (2 * 9) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها