عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

چگونه در خانه به فرزند خود زبان انگلیسی یاد دهیم؟

بسیاری از والدین دوست دارند در خانه به فرزند خود انگلیسی یاد بدهند ولی نمی دانند چطور این کار را آغاز کنند. پیشنهادهای این مقاله را بخوانید تا بفهمید چطور!

آموزش زبان در خانه به کودک

چگونه یاد دادن زبان به کودک خود در خانه را شروع کنیم؟

اهمیتی ندارد که سطح انگلیسی خود والدین در چه حدی باشد. مهمتر از همه آن است که شما اشتیاق لازم را داشته باشید تا این انگیزه را در کودک ایجاد کنید. کودک شما این اشتیاق را در شما خواهد دید. نگران این نباشید که بچه شما در ابتدا چیزی از زبان انگلیسی به زبان نمی آورد (در مقاله های قبلی به این نکته پرداخته ایم). کمی طول میکشد که کودک به سمت زبان جذب شود. صبور باشید و بدانید که در وقت خودش، کودک شما به انگلیسی حرف خواهد زد (شروع به گفتن کلمات یا حتی جملات انگلیسی خواهد کرد).

برنامه مشخص داشته باشید

به کارگیری برنامه و نقشه کار در هنگام یاد دادن زبان مهم است. بهتر است که کوتاه باشد. پانزده دقیقه برای کودک کم سن و سال کافی است. شما می توانید به صورت متناوب با رشد کودک و به تبع آن افزایش توجه او، این زمان را افزایش دهید. فعالیت های آموزشی خود را کوتاه و جذاب کنید تا توجه کودک را جلب کند.

سعی کنین فعالیت های خاصی را در زمانی مشابه، هر روز انجام دهید. بچه ها احساس راحت تر و اعتماد به نفس بیشتری دارند وقتی از آنچه که شما می خواهید انجام دهید آگاه باشند و انتظار آن را داشته باشند. مثلا شما یک بازی انگلیسی را هر روز بعد از مدرسه انجام دهید یا قبل خواب یه داستان ساده انگلیسی برای او بخوانید. اگر خانه بزرگی دارید، گوشه ای از آن را به انگلیسی اختصاص دهید و وسایل بازی انگلیسی یا کتاب ها و یا چیزهایی که در ارتباط با انگلیسی است یا خود کودک آن را ساخته، را آنجا قرار دهید. به یاد داشته باشید که تکرار و تاکید لغات و جملات ضروری است. باید کلمات و جملات را چندین بار تکرار کرده تا کودک بتواند خودش بگوید یا وسایلی را بسازد.

بازی کنید

کودکان معمولا در خلال بازی چیز یاد میگیرند. مثلا از یک دیکشنری تصویری استفاده کنید. (در مقاله های قبلی به این مورد پرداخته شده است).

هر لحظه را یک فرصت بدانید

یاد دادن زبان در خانه فرصتی را فراهم می کند تا شما از هر موقعیت و اتفاقی در خانه استفاده کرده تا به آموزش زبان بپردازید. برای مثال:

وقتی که بچه شما در حال تعویض لباس است در مورد لباس ها و امثال این ها با او حرف بزنید. (Let’s put on your blue socks)

وقتی که کودک شما در حال مرتب کردن اتاق خود است معادل انگلیسی وسایل و اسباب بازی ها را بکار ببرید.

وقتی که در حال پخت و پز یا خرید هستید از انگلیسی استفاده کنید. وقتی که به سوپر مارکت می روید، لیستی از وسایل مورد نیاز خانه را که به صورت عکس به همراه کلمه انگلیسی تهیه کرده اید، به کودک خود بدهید تا آن ها را پیدا کند. و وقتی که به خانه برگشتید همان ها را تمرین کنید.

از داستان استفاده کنید

بچه های کوچک دوست دارند به کتاب هایی با تصاویر جذاب نگاه کنند. با هم این کار را انجام دهید و معادل انگلیسی کلمات را بگویید و با دست به آن اشاره کنید. بعداً شما می توانید از کودک خود بپرسید. ?Where’s the cat بعد از مدتی می توانید تشویقشان کنید که بعد از سوال ?What’s that کلمه را به انگلیسی به زبان بیاورند. گوش دادن به داستان های انگلیسی باعث می شود گوش بچه شما با صداها و ریتم زبان انگلیسی آشنا شود. (داستان حیوانات توصیه می شود!)

از آهنگ استفاده کنید

موسیقی به واقع راهی مناسب و موثر برای یادگیری لغات جدید است. آهنگ همراه با حرکت (!) برای کودکان کم سن و سال مناسب است و این توانایی را دارد تا آن ها را جذب کند. حتی اگر هنوز نمی توانند آهنگ را بخوانند. حرکات اغلب معنی کلمات آهنگ را به همراه دارند. (یعنی به صورت هوشمند از آهنگ استفاده کنید!)

با چه نوع کلمات و جملاتی در ابتدا شروع کنیم؟

علاقه ی کودک خود را در انتخاب عناوین آموزشی مورد توجه قرار دهید. و اجازه دهید تا کودک به شما در انتخاب کلمات کمک کند. ممکن است شما در ابتدا بخواهید از این عناوین استفاده کنید:

اعداد

رنگ ها

صفات (….big, small, tall, happy, sad, tired)

اعضای بدن

لباس ها

حیوانات (pets, farm animals, wild animals)

غذاها

و در آخر: مهمترین چیز آن است که زمان خوشی داشته باشید و تفریح کنید و یادگیری انگلیسی را به تجربه ای لذت بخش برای خود و کودک کنید.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (5 * 1) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها