koobdar.ir

وبسایت آموزشی کوبدار

صفحه اصلی زبان انگلیسی دیکشنری کوبدار کامپیوتر و برنامه نویسی برق و الکترونیک
ورود/ثبت نام تماس با ما جستجو در سایت
معنی کوبدار چیست؟
ورود به حساب کاربری ارتباط با ما

مجله آموزشی کوبدار برگ درخت کوبدار

koobdar.ir

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

چگونه کودکان خود را به نوشتن ترغیب کنیم؟ (به هر زبانی)

Lejla Husic مدرس زبان:

به عنوان کسی که انگلیسی را به سنین مختلف تقسیم می کند (در نظر می گیرد)، به این نکته پی برده ام که هر طیفی شرایط خاص خود را دارد. در این مقاله قصد نداریم در مورد مسائل واضح سخن بگوییم (مثلا اینکه هر گروه سنی نیازهای خاص خود را دارد) اما می خواهیم در مورد اینکه در هر سنی چه انگیزه ها و دلایلی باعث افزایش تمایل برای یادگیری زبان می شود، صحبت کنیم.

ترغیب کودکان به نوشتن

در ابتدا ما زبان آموزان جوان را داریم که سرشار از انرژی هستند و علاقه به یادگیری چیزهای مختلف دارند (این مورد را شما می توانید درس به درس احساس کنید). بعضی اوقات شرایط در سنین بزرگسالی نیز همین است. آن ها (بزرگسالان) اغلب برای یاد گیری زبان هدف تعیین کرده اند و تجربه های زیادی دارند که به آن ها کمک می کند سریع تر یاد بگیرند (از نظر روش مطالعه، متدهای برتر، زمان مناسب برای مطالعه در 24 ساعت ....). و در مرحله بعد زبان آموزان کودک و نوجوان قرار دارند. من معتقدم بسیاری از مدرسین زبان با این قضیه موافقند که داشتن گروهی از کودکان باهوش و خلاق در کلاس باعث می شود که شما به عنوان معلم تنها زمانی اندک برای تدریس داشته باشید و این ترسناک است!

بسیاری از دانش آموزان در این سنین که من با آن ها کار کرده ام در یک بخش بسیار مشکل دارند و آن نوشتن به زبان انگلیسی است. گوش دادن و خواندن در انگلیسی به لطف شبکه های مجازی و اینترنت چیزی است که عموم زبان آموزان توانایی انجام آن را دارند.

متاسفانه بسیاری از زبان آموزان معتقدند که نوشتن بخش کم اهمیت زبان انگلیسی است. ولی ما به عنوان بزرگسال این را به خوبی میدانیم که نیاز داریم تمام مدت بنویسیم (چه فارسی و چه انگلیسی). از نوشتن رزومه گرفته تا پر کردن برگه استخدام و فرم های اداری. و مهمتر از آن این است که ما احساس و اتفاقات خود را روزانه یاد داشت میکنیم (حداقل من اینکار را انجام می دهم!).

آیا راهی برای ترغیب کردن کودکان به نوشتن وجود دارد؟(به هر زبانی حتی فارسی)

به آن ها نشان دهید که نوشتن مهم است. دلیل اینکه ما نوشتن را در مدرسه یاد می گیریم این نیست که معلم ما وقت آزادی برای استراحت در کلاس داشته باشد، به بچه های خود توضیح دهید که نوشتن یک توانایی مفید و لازم و ضروری است و به آن ها کمک خواهد کرد آنچه از زندگی می خواهند را دریافت کنند.

از دیدگاه ها و عقائد آن ها بپرسید. سعی کنید بچه های خود را ترغیب کنید نظرات خود را به اشکال مختلف تعریف کنند. حتی شده در مورد آخرین کارتونی که دیده اند یا اتفاق سیاسی اخیر! این کار به کودک کمک می کند که افکار خود را سازماندهی کند.

خانوادگی بنویسید! حتی شده کارت صد-آفرین یا یک نامه که به کسی میفرستید (سعی کنید برای افزایش توانایی نوشتن کودک این کار را انجام دهید)، بچه های خود را در پروسه نوشتن آن ها همرا کنید تا هم تمرینی باشد هم نحوه انتخاب کلمات یک متن و فرق آن با محاوره را درک کنند.

و در آخر اگر نتوانستید خود این کار را انجام دهید و پیشرفتی حاصل نشد از یک متخصص کمک بگیرید. که در آن مهارت های کودک شما درجه بندی خواهد شد و روی آن کار شده و به طور کلی طی دوره تحصیل او اثر خواهد گذاشت. من دانش آموز 16 ساله ای را به خاطر می آورم که به خوبی به زبان انگلیسی حرف میزد ولی الان تقریبا در کلاس های انگلیسی مدرسه مردود می شود چون نمی تواند خوب بنویسد. یاد گرفتن نوشتن در هر زبانی وقت گیر است بنابراین نهایت حمایت را از کودک خود از همان ابتدای کار داشته باشید.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (4 + 9) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها