عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

چگونه به کودکان خود زبان انگلیسی بیاموزیم؟

ضروری است که یادگیری زبان خارجی را از سنین کودکی آغاز کنیم.

مطالعه با کودکان

مقدمه

highlight مطالعه زبان انگلیسی حتی برای کودک سه ساله؟! شاید برای شما تعجب آور باشد که چگونه کودکی که هنوز نمی تواند فارسی را بخواند، می تواند انگلیسی مطالعه کند. البته تفکیک کردن کلمات و مطالعه واقعی زبان خارجی ممکن است سال ها به طول بیانجامد حتی برای کودکانی که از بهره هوشی بالایی برخوردارند. با این حال کودکان عاشق یادگیری و کشف چیزهای جدید هستند و یادگیری مطالب جذاب از یک زبان خارجی نیز می تواند این حس رضایت را در کودکان ایجاد نماید و آن ها را ترغیب کرده تا بیشتر و بیشتر یاد بگیرند.

با کودک خود چه بخوانید؟

highlight جدا از خواندن کتاب های ساده ای که به آسانی در همه جا قابل دسترس هستند، نوع خاصی از کتاب ها، که کودک حتما از آن لذت خواهد برد، دیکشنری های تصویری (picture dictionary) هستند.

highlight این نوع دیکشنری ها دارای لغات و عناوین زیادی اند که کودکان از قبل در زندگی خود با آن ها آشنا هستند. شامل خانه، اثباب بازی ها، خانواده و غذا. همچنین این عناوین به طور طبیعی حس کنجکاوی کودک را در خصوص مطالبی مثل حیوانات، وسایل و حتی تکنولوژی، تقویت می کند.

چطور به صورت موثر از دیکشنری های تصویری برای یاد دادن یک زبان خارجی به کودک خود استفاده کنیم؟

highlight در ابتدا به این نکته اشاره کنیم که اگر شما یک دیکشنری تصویری را به کودک داده و به او بگویید که آن را مطالعه کند، او علاقه ای به این کار نشان نخواهد داد. کودک هنگام بازی مطالب را می آموزد. و بازی کردن با یک دیکشنری تصویری بسیار آسان است.

دیکشنری تصویری

چطور از مطالعه یک دیکشنری تصویری با کودک خود لذت ببریم؟

highlight وقتی که صحبت از بازی می شود، یک دیکشنری تصویری روش های زیادی را برای اینکار فراهم میکند:

highlight در ابتدای آموزش، بازی ساده (ببین و پیدا کن) را که به یادگیری سریع لغات کمک می کند را امتحان کنید. وقتی که کودک به کلمه مورد نظر اشاره می کند، والدین می توانند از هر دو زبان فارسی و انگلیسی استفاده کنند. مثلا مکالمه زیر را در نطر بگیرید: مادر: پنجره کدومه؟ وقتی که کودک پنجره را در کتاب نشان داد: مادر: آفرین! به این میگن پنجره یا window . و به همین صورت سلسله لغات مد نظر آن بخش از کتاب را با کودک بازی کنید!

highlight وقتی که کودک با معنی لغات آشنا شد قدم بعدی می تواند بازی (پیدا کردن سریع) کلمات باشد. در این مرحله والدین فقط از زبان انگلیسی استفاده می کنند و کودک با پیدا کردن سریع لغات به چالش کشیده می شود. این مرحله جایی است که والدین کم کم می توانند از جملاتی نظیر:
(? …where is the) استفاده کنند.

highlight در مرحله بعدی والدین می توانند سوال بپرسند. مثلا بگویند:

What is your favourite … (animal, fruit …)?

و این مرحله جایی است که کودکان کلمه را به انگلیسی می گویند.

highlight وقتی که کودک با لغات و خانواده آن ها آشنا شد، شما می توانید بازی (حدس بزن) را امتحان کنید که در این بازی شما به زبان انگلیسی کلمه ای را تعریف می کنید و کودک آن کلمه را می گوید. مثلا شما می گویید:

It’s a big animal. It can swim.

یا مثلا ادای حیوانی مثل کانگرو را در بیاورید.

highlight و بسیاری از بازی های دیگر که شما می توانید با یک دیکشنری تصویری انجام دهید. این نوع دیکشنری ها یکی از راه های فوق العاده برای ساختن دایره لغات کودک است و به کودک شما این حس را منتقل می کند که می تواند مطالعه کند همچنین یادگیری زبان را برایش جالب میکند.

معروف ترین دیکشنری تصویری موجود در بازار، دیکشنری تصویری آکسفورد است.

دیکشنری آکسفورد

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (10 * 2) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها