عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

بومی انگلیسی زبان یا کسی که زبان را آموخته است؟ کدام یک برای تدریس زبان مناسب ترند؟

مردم اغلب معتقدند که انگلیسی زبانان (که انگلیسی زبان مادری آن ها است) معلم های بهتری برای یاد دادن زبان هستند. با این حال، چقدر این حرف درست است؟ در مورد یک مدرس زبان باید دنبال چه چیزی باشیم؟ آیا واقعا اهمیت دارد که یک معلم زبان، انگلیسی زبان باشد یا کسی باشد که انگلیسی را یاد گرفته است؟

بهترین معلم زبان

متاسفانه اطلاعات نادرستی درباره یک انگلیسی زبان و کسی که زبان را یادگرفته است، در افکار زبان آموزان که به دنبال یک معلم خوب هستند وجود دارد.

صحبت کنندگان به زبان انگلیسی چه کسانی هستند؟

done_all در مقالات قبلی درباره لزوم یادگیری زبان در سنین ابتدایی صحبت کردیم. اما چه نیازی به این کار است؟ چون بسیاری از مردم در جهان (حدود 20 تا 30 درصد جمعیت جهان) به زبان انگلیسی صحبت می کنند (یا در واقع این توانایی را دارند).

اما این مردم چه کسانی هستند؟ این انگلیسی زبانان را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

1 - افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند چون زبان مادری آن ها است (native speakers)
2 - افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند چون انگلیسی جزء زبان های رسمی کشورشان است
3 - و هر کس دیگری (من و احتمالا شما!)

done_all بی تردید آخرین دسته، بزرگترین گروه است (حدود 60 تا 75 درصد جمعیت انگلیسی بلدان!). ما از انگلیسی برای برقراری ارتباط با کسانی استفاده می کنیم که همزبان ما (زبان مادری) نیستیم. کسانی مثل دوستان خارجی، همکاران، مسافران و...

چرا کسانی که انگلیسی، زبان مادری آن ها است بسیار محبوب هستند؟ (جهت مدرسی زبان)

با اینکه کلمه native به این اشاره دارد که یک نفر کجا به دنیا آمده و بزرگ شده است، اما در مورد زبان به صورت ویژه ای به کار میرود. (native speaker, native teacher).

بسیاری از مدارس در جهان افراد بومی یک کشور انگلیسی زبان را به عنوان معلم زبان انتخاب می کنند. چون بسیاری از مردم معتقدند که داشتن یک معلم انگلیسی زبان (native)، بهترین راه برای یادگیری زبان است.

done_all دو دلیل عمده در این دسته از مدرسین زبان وجود دارد که می توان برای چنین تفکری آن را بیان کرد: تسلط و تلفظ. اما آیا اینها دلایل ارزشمند و معتبری هستند؟ آیا واقعا مهم است که معلم بومی باشد یا نه؟

مهمترین دلیل اینکه مردم فکر می کنند که یک بومی انگلیسی زبان (native speaker)، معلم بهتری هم هست، چیست؟

1 - تسلط: بسیاری از انسان ها هستند که مسلط به زبان انگلیسی هستند (منظور افراد بومی) اما تعداد اندکی از آن ها با ساختار زبان انگلیسی آشنا هستند (همانند ما در زبان فارسی!) و می دانند که چگونه آن را تدریس کنند. یک مدرس زبان کسی است که می داند چطور بیاموزد و از دانش آموزان خود حمایت علمی داشته باشد و اصولا بداند که پروسه یاد دادن زبان چگونه است.

2 - تلفظ: این یک تصور اشتباه است که native speaker ها مدل مطلوبی را برای آموزش زبان می توانند ارائه کنند. همانطور که قبلا گفتم، ما از انگلیسی برای برقراری ارتباط به هر کسی استفاده می کنیم، نه فقط در ارتباط با یک بومی انگلیسی زبان. بسیار مهم است که یک معلم زبان با جهان انگلیسی آشنا باشد. همچنین یک مدرس خوب زبان به زبان آموزان لحجه های متفاوتی را ارائه می کند و تنوع آن را به آن ها نشان می دهد. آموزش موفق خیلی مهم تر و بیشتر از فقط تسلط به زبان می طلبد. و در واقع بومی بودن یا نبودن مهم نیست چون: همانطور که گفتیم تدریس زبان نیازمند علم نسبت به ساختار زبان و توانایی انتقال درست مفاهیم به دانش آموز است.

چه چیزی توانایی یک معلم زبان انگلیسی را معلوم می کند؟

done_all در مجموع، یک معلم خوب می تواند هم بومی باشد و هم نباشد و اینکه کسی بومی است چیز مهمی برای تدریس نیست. آنچه اهمیت دارد تجربه و کبفیت و توانایی او است.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (10 * 5) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها