koobdar.ir

وبسایت آموزشی کوبدار

بخش های مختلف وب سایت کوبدار
قسمت های مختلف وب سایت آموزشی کوبدار
صفحه اصلی زبان انگلیسی دیکشنری کوبدار کامپیوتر و برنامه نویسی برق و الکترونیک
ورود/ثبت نام تماس با ما جستجو در سایت جستجو در سایت کوبدار
معنی کوبدار چیست؟
ورود به حساب کاربری ارتباط با ما

مجله آموزشی کوبدار برگ درخت کوبدار

koobdar.ir

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

شش دیکشنری فوق العاده که می توانند یادگیری زبان را در شما سرعت ببخشند.

آیا شما برای ساختن دایره لغات خود لحظات سختی را دارید؟
اگر جواب شما مثبت است، بدانید که تنها نیستید.
بسیاری از زبان آموزان احساس می کنند که تمرینات مربوط به لغت یکی از بخش های مهم رسیدن به توانایی در زبان انگلیسی است.
وقتی که من قصد دارم تا زبان جدیدی بیاموزم، دوست دارم روشی را به کار ببندم که مرا مشتاق نگه دارد. اگر شما نیز چنین نظری دارید، پس فکر اینکه بنشینید و 50 فلشکارت را مرور کنید، برای شما نیز بدترین راه برای سپری کردن بعد از ظهر است! خوشبختانه لازم نیست یادگیری زبان شما اینچنین باشد.

چرا داشتن دایره لغت قوی در ذهن مهم است؟

یادگیری و رسیدن به توانایی در لغت یکی از مهمترین بخش های یادگیری هر زبانی است. دایره لغات قوی به شما این این امکان را می دهد که خوب بفهمید که این توانایی در موقیت هایی که شما نیاز دارید خودتان را توصیف کنید مهم است. شما نمی توانید ادعا کنید که هرگز از این جملات استفاده نخواهید کرد:

My passport is lost or I have food poisoning

(پاسپورت من گم شده است یا من دچار مسمومیت غذایی شده ام)
حتی اگر از گرامر زبان انگلیسی هم چیز خاصی ندانید، توانایی دایره لغات شما مرز بین گرفتن یا نگرفتن کمک خواهد بود.

معرفی شش عنوان از بهترین کتاب های حوزه دیکشنری و لغت زبان انگلیسی

1 - McGraw-Hill Essential ESL Dictionary

McGraw-Hill Essential ESL Dictionary

برای کار با لغت در ابتدا شما نیاز به یک دیکشنری خوب دارید تا لغات مورد نظر خود را در آن بیابید.
ویژگی این دیکشنری این است که برای زبان آوزان طراحی شده است. یعنی این کتاب طراحی شده تا برای فهمیدن معنی لغت آسان باشد و شما چیزی را برای فهم کامل لغت از دست نمی دهید.
در این دیکشنری شما ویژگی ها و ابزار دیگری نیز مشاهده می کنید. بخش هایی که قواعد گرامری و مکالمه در انگلیسی را پوشش میدهند. یا بخش هایی که با استفده از تصاویر حوزه هایی مثل دنیای حیوانات، الکترونیک و غیره را توضیح می دهند.
اگر این کتاب را دوست داشتید می توانید استفاده از آن را با کتاب هایی مثل The American Idioms Dictionary و Dictionary of American Slang and Colloquial Expressions از همین انتشارات (McGraw-Hill) در نظر بگیرید.

2 - English Vocabulary in Use Series

 English Vocabulary in Use Series

سری کتاب های فوق یکی از پر فروش ترین کتاب های انتشارات کمبریج هستند که به زبان آموزان در هر سطحی کمک می کنند تا لغات خود را گسترش دهند و برای رسیدن به توانایی بالا در زبان تلاش کنند. یکی از ابزار و ویژگی های جالب این کتاب ها این است که زبان آموز می تواند بین انگلیسی آمریکایی و بریتیش انتخاب کند که این امکان برای افرادی که قصد گرفتن مدارکی مثل IELTS یا TOFEL را دارند بسیار مناسب است.
ویژگی دیگر این کتاب ها، سطح بندی آن ها است که شامل:

1 - Basic Vocabulary in Use
2 - Elementary Vocabulary
3 - Pre-intermediate and Intermediate Vocabulary
4 - Upper-Intermediate Vocabulary
5 - Advanced Vocabulary

سطح آغازین این سری یعنی Basic Vocabulary in Use بیش از 1200 لغت از مهمترین لغات زبان انگلیسی را آموزش می دهد که برای زبان آموزان سطح آغازین بسیار مناسب است.

3 - Oxford Picture Dictionary

Oxford Picture Dictionary

اگر شما زبان آموزی هستید که از طریق دیدن عکس می توانید بهتر یاد بگیرید، می توانید از این دیکشنری که متکی بر تصاویر است استفاده کنید. در مورد دیکشنری ها تصویری در مقالات قبلی به طور مفصل حرف زده ایم.

4 - 504 Absolutely Essential Words

504 Absolutely Essential Words

این دیکشنری برای آن دسته از زبان آموزانی که نیازمند زمینه سازی قوی قبل از ادامه دادن و رسیدن به سطوح بالایی از زبان هستند، مناسب است. همانطور که از اسم کتاب مشخص است، بیش از 500 لغت از مهمترین و پرتکرارترین لغات زبان انگلیسی در این کتاب آورده شده است. این کتاب همچنین برای دانش آموزانی که برای امتحانات خاص آماده می شوند (مثل کنکور!) مناسب است و با مطالعه این کتاب به توانایی قدرتمندی دست می یابند که باعث می شود یادگیری زبان در ادامه برای آن ها، سریع و آسان باشد.

5 - NTC Vocabulary Builders

NTC Vocabulary Builders

یکی دیگر از کتاب های آسان_برای_استفاده که توسط McGraw-Hill نگاشته شده، کتاب فوق است. این کتاب برای زبان آموزان سطوح بالا طراحی شده است که می خواهند از انگلیسی در زمینه های تخصصی استفاده کنند. این کتاب برای کسانی که در حال یادگیری انگلیسی برای تجارت و کار هستند یا کسانی که می خواهند در محیط کار به راحتی در خصوص مسئله کاری خود حرف بزنند مناسب است.
از این مجموعه، Blue Book (کتاب آبی) برای زبان آموزان سطح نهایی طراحی شده است. Green Book برای سطحی که کمی خود را از سطوح آغازین بالا کشیده اند مناسب است و Red Book برای سطوح میانه طراحی شده است.
هر سه این کتاب ها نسبت به کتاب های دیگر چالش برانگیزتر هستند و برای همین این کتاب ها برای افرادی که واقعا مسمم به یادگیری زبان هستند توصیه می شود.

6 - Word Power Made Easy

Word Power Made Easy

آیا به دنبال راهی جذاب برای یادگیری 1000 لغت از پر تکرارترین لغات زبان هستید؟ این کتاب بهترین انتخاب است. این کتاب شامل بازی ها و فعالیت های متنوعی است که به شما کمک می کند تا با علاقه مندی و اشتیاق بیاموزید.
دیکشنری ها در حالت کلی از تعدادی توضیحات و مثال که لغت را پوشش می دهند، تشکیل می شوند که شما می توانید با استفاده از آن ها ایده ی بهتری از لغت بدست بیاورید و بفهمید که چطور از این لغت در نوشتن و صحبت کردن استفاده کنید. اگر شما می خواهید لغت را با پس زمینه ای قدرتمند به خاطر بسپارید (شامل عکس و تعریف و مثال و ...) و اگر می خواهید بشترین بازده را در مطالعه لغت داشته باشید (یادگیری لغات زیاد در زمان کم!)، این کتاب انتخاب مناسبی برای این کار است.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (3 - 9) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها