عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

پنج روش موثر برای افزایش توانایی در یادگیری زبان انگلیسی

رسیدن به تسلط در طول مدت فراگیری زبان انگلیسی، کار دشواری است. با این حال، مثل همه مسافرت ها، سخت ترین قسمت، اغلب، اراده کردن و برداشتن قدم اول است. در این مقاله پنج روش آسان برای اینکه در یادگیری زبان انگلیسی مهارت پیدا کنید، معرفی شده است.

افزایش توانایی در یادگیری زبان

لغات را با جمله بخاطر بسپارید

سعی نکنید که یک لیست از کلمات را به صورت جداگانه بخاطر بسپارید بلکه حتما کلمات را در قالب جمله ها و مثال ها حفظ کنید. اگر از فلشکارت استفاده می کنید، تمام جمله را روی آن بنویسید تا با اینکار نحوه استفاده از لغات را در جمله نیز فرا بگیرید. مثال ها را به هر طریق ممکن و به بهترین شکل، قابل حفظ کردن کنید. مثلا با داستان های خنده دار یا با مرتبط کردن آن با خاطره ای از زندگی. با این کار شما آن جمله و لغت را در ذهن خود هک میکنید.

گوش کنید تا یاد بگیرید

وقتی که به یک صوت یا خبر یا فیلم به زبان انگلیسی گوش میدهید، روی آنچه می شنوید تمرکز کنید. دفترچه یادداشتی داشته باشید تا کلمات و جملات یا اصطلاحات جدید و جالب را یادداشت کنید و در مورد آن ها تحقیق کنید. (دست و پنجه نرم کردن با لغات و جملات جدید، آن ها را در ذهن شما ثبت می کند. به یک ترجمه سریع از داخل دیکشنری اکتفا نکنید.) اگر با یک انگلیسی زبان صحبت می کنید، خجالت نکشید و از او بخواهید تا آنچه که نفهمیدید را برای شما تفصیر کند. یادگیری زبان از طریق دنیای واقعی (به کمک یک انگلیسی زبان یا به کمک فیلم ...)، زبان شما را بیشتر از خواندن کتاب های کار تقویت میکند.

لبخند بزنید و نفس بکشید!

مهم نیست که سطح شما در انگلیسی چه باشد، داشتن اعتماد به نفس حیاتی ست. وقتی که سعی میکنید به زبان انگلیسی صحبت کنید، خندیدن باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. حتی این کار ممکن است باعث شود از کشورهای مختلف دوستان زیادی را بدست بیاورید. وقتی که در مکالمه هستین از تکنیک نفس کشیدن هم استفاده کنید. اگر در طی حرف زدن اصطلاحا گیر کردید و نتوانستید به مکالمه ادامه دهید، مکث کنید و نفسی عمیق بکشید و با این کار می بینید که اعتماد به نفس شما برگشته است.

ماهیچه های دهان خود را تمرین دهید!

زبان انگلیسی دارای صداها و آواهایی است که در زبان فارسی موجود نیستند و شما با آن ها عادت ندارید. برای اینکه این صدا ها را به درستی ادا کنید، شما به کارگیری ماهیچه های دهان خود نیازمندید! بلند صحبت کردن و واضح بیان کردن جملات انگلیسی را در خانه تمرین کنید و مکالمه خود را ضبط کرده تا مطمئن شوید که جملات را درست ادا کرده اید. (کمی ورجه وورجه کنید! یعنی در ادا کردن صداها مبالغه کنید.)

از یک انگلیسی زبان تقلید کنید

شما با تقلید کردن از یک انگلیسی زبان می توانید چیزهای زیادی یاد بگیرید. مثلا حرف های بازیگری که صدای او را دوست دارید را تقلید کنید. و روی سیلاب ها و بخش های مختلف کلمات تمرکز کنید.

به یاد داشته باشید که در طول تمرینات خود از بدن خود نیز استفاده کنید! با ثابت نشستن و بی روح مطالعه کردن زبان انگلیسی، راه سختی را برای یادگیری آن در پیش خواهید گرفت.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (6 * 10) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها