عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

هفده روش مختلف برای شروع مکالمه و احوال پرسی در زبان انگلیسی

شما احتمالا با hello و ?how are you آشنا هستید. با این حال انگلیسی زبانان همیشه از این دو اصطلاح استفاده نکرده و معمولا احوال پرسی های خود را با کلمات و اصطلاحات دیگری نیز شروع می کنند.

در این مقاله هفده روش مختلف احوال پرسی را مورد بررسی قرار داده ایم.

شروع مکالمه و احوال پرسی در زبان انگلیسی

روش های معمول شروع مکالمه و احوال پرسی در زبان انگلیسی عبارتند از:

1 - Hey, Hey man, or Hi

شما می توانید به جای hello از hey و hi برای شروع احوال پرسی استفاده کنید. هردوی این اصطلاحات بین افراد جوان محبوب هستند. hi برای موقعیت های رسمی و hey در مورد کسانی که می شناسید کابرد دارد. اگر شما از hey در خصوص یک غریبه استفاده کنید ممکن است باعث سردرگمی او شوید چون او سعی خواهد کرد که شما را بیاد بیاورد! شما همچنین می توانید وقتی با مردی ملاقات می کنید (که او را می شناسید) کلمه man را به آخر hey اضافه کنید. البته در مورد زنانی که به خوبی می شناسید هم گاهی اوقات hey man کاربرد دارد. به یاد داشته باشید که hey همواره به معنی hello نیست و گاهی اوقات برای جلب توجه کسی به کار می رود.

2 - How’s it going? Or How are you doing?

اگر شما بخواهید جانب ادب را به صورت خاصی (با هدف خاصی) رعایت کنید از ?how are you استفاده کنید اما در باقی شرایط ، این دو، راه معمول تری به جای ?how are you هستند. کلمه going را معمولا به صورت کوتاه (go-in) به تلفظ می کنند. شما می توانید در هنگام پاسخ از it’s going well یا I’m doing well استفاده کنید. یا فقط بگویید good.

3 - What’s up?, What’s new?, or What’s going on?

این ها راه های دیگر معمول برای شروع احوال پرسی به جای ?how are you هستند. این اصطلاحات را می توان در مورد هر کسی استفاده کرد ولی معمولا در مورد افرادی به کار می رود که شما می شناسیدشان. در جواب، برخی می گویند nothing یا not much. یا برای کمی ادامه دادن مکالمه می توانید کمی چیزهای مختلف مورد توجه خود را تعریف کنید و با ?what about you مکالمه را پی بگیرید.

4 - How’s everything?, How are thing?, How’s life?

اصطلاحات فوق را می تواند در مورد هر کسی استفاده کرد اما معمولا در خصوص فردی آشنا کاربرد دارد. در پاسخ می توانید مثلا بگویید good یا not bad. یا در مورد اتفاق اخیر زندگی خود کمی صحبت کرده تا مکالمه را ادامه دهید و بعد از طرف مقابل بپرسید ?what about you.

5 - How’s your day? Or How’s your day going?

این ها به معنی همان ?how are you هستند ولی نه فقط در مورد زمان حال بلکه در مورد وضعیت طرف مقابل در طول روز جاری استفاده می شوند. که طبیعتا در مورد افراد آشنا به کار می رود. مثلا شما از همکار خود در هنگام غروب (آخر وقت کاری) از این اصطلاحات استفاده می کنید. یا در مورد فروشنده یک فروشگاه که هر روز غروب می بینید. جواب گرامری به این سوال it’s going well است ولی معمولا با good یا fine یا alright جواب می دهند. با این حال بدانید که good و fine و not bad جواب های مناسبی برای هر نوع احوال پرسی هستند.

6 - Good to see you or Nice to see you

راه های مناسبی در برخورد با همکاران و دوستان برای احوال پرسی هستند. کسانی که برای مدتی آن ها را ندیده اید. معمولا در مورد دوستانی که برای مدتی آن ها را ندیده اید این اصطلاحات با یک بغل دوستانه همراه می شود. و برخی اوقات با دست دادن (بسته به سطح روابط!).

7 - Long time no see or It’s been a while

این دو اصطلاح در مورد افرادی است که شما برای مدت طولانی آن ها را ندیده اید مخصوصا وقتی که این تجدید دیدار، اتفاقی باشد.

Long time بستگی به این دارد که شما به صورت معمول هر چند وقت یک بار طرف مقابل را ملاقات می کرده اید ولی اکنون مدت طولانی تری از آن روند معمول گذشته است. مثلا هفته یک بار ملاقات داشته اید ولی الان حدود یک ماه گذشته است.

معمولا این اصطلاحات در مرحله بعدی با سوالاتی مثل ?how are you یا how have you been یا ?what’s new ادامه داده می شوند.

خوش آمدگویی و احوال پرسی رسمی و اداری:

بسیار مناسب است که شما از احوال پرسی های رسمی در محیط های اداری استفاده کنید. البته وقتی که با هم اصطلاحا راحت شدید می توانید از احوال پرسی های معمول و دوستانه نیز استفاده کنید. احوال پرسی رسمی همچنین در مورد افراد مسن هم استفاده می شود.

8 - Good morning, Good afternoon, or Good evening

اینها راه های رسمی به جای hello هستند. که بسته به ساعت در روز استفاده می شوند. همان طور که در مقاله مربوط به روش های خدا حافظی گفتیم، good night برای خداحافظی است نه خوش آمد گویی و احوال پرسی. در مورد good morning گاها از تک کلمه morning استفاده می شود. به همین ترتیب afternoon و evening.

9 - It’s nice to meet you or pleased to meet you

اینها رسمی و مودبانه هستند. به یاد داشته باشید که از این اصطلاحات در مورد کسانی استفاده کنید که اولین بار آن ها را ملاقات کرده اید و اگر تجدید دیداری بعدها صورت گرفت بگویید: it’s nice to see you again.

10 - How have you been?

در مورد کسی که قبلا هم با او ملاقات داشته اید استفاده میشود. و اگر این سوال از شما پرسیده شد بدانید که طرف مقابل منظورش حال شما از ملاقات قبلی تا کنون است.

11 - How do you do?

خیلی رسمی است و کمتر از آن ها استفاده می شود .

اصطلاحات صمیمی در احوال پرسی ها:

12 - Yo!

بسیار صمیمانه است و فقط در مورد دوستان خیلی نزدیک استفاده می شود.

13 - Are you OK?, You alright?, or Alright mate?

در بریتیش استفاده و کاربرد دارد و با yeah, fine و alright پاسخ داده می شود.

14 - Howdy!

راه خیلی غیر معمول و خلاصه شده ?how do you do است. در فقط آمریکا و کانادا از این اصطلاح استفاده کنید و استفاده از آن در جایی دیگر این معنی را القا می کند که شما یک کابوی هستید! و ممکن است باعث خنده طرف مقابل می شود.

15 - Sup? Or Whazzup?

خلاصه شده ?what’s up هستند وبین افراد نوجوان کاربرد دارد. در جواب می توانید بگویید nothing یا not much.

16 - G’day mate!

یک اصطلاح استرالیاییست و مخفف good day است.

17 - Hiya!

مخفف ?how are you است و در بخشی از کشور انگلستان کاربرد دارد و در جواب معمولا گفته می شود !yeh.

و در آخر امیدوارم که از امتحان کردن و تمرین این اصطلاحات لذت ببرید و استفاده مناسب از راه های معمول و حتی غیر معمول از خوش آمد گویی ها برای شما جذاب و مفید باشد.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (2 + 7) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها