عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

16 واقعیت جالب در مورد زبان انگلیسی که به شما کمک خواهد کرد درک بهتری از این زبان داشته باشید.

در این مقاله 16 واقعیت جذاب را در مورد زبان انگلیسی بیان کرده ایم که شما ممکن است ندانید:

1 - شکسپیر بیش از 1000 کلمه به زبان انگلیسی افزوده است

done_all تقریبا همه مردم جهان حداقل نام شکسپر به گوششان خورده است. اما آیا می دانستید که زبان انگلیسی بدون شکسپیر به این گستردگی نمیبود؟
شکسپیر بیش از هزار لغت جدید را در نوشته های خود اختراع کرده است. امروزه انگلیسی زبانان هنوز از این کلمات در روزمره خود استفاده می کنند. کلماتی مثل addiction (اعتیاد)، cold-blooded (خون سرد) و بسیاری از کلمات جذاب دیگر از اختراعات شکسپیر این شاعر و نمایشنامه نویس قرن ششم هستند.

2 - بسیاری از کلمات انگلیسی ریشه ی فرانسوی و انگلیسی قدیم دارند

done_all در سال 1066 میلادی، زبان فرانسوی توسط فرهیختگان بریتانیا استفاده می شد و افراد سطح پایین جامعه از انگلیسی قدیم استفاده می کردند که از لغات آلمانی ساخته شده بود. سرانجام، پیوند بین این دو باعث ایجاد انگلیسی میانه شد که به انگلیسی کنونی بسیار نزدیک بود.

3 - ایالات متحده زبان رسمی ندارد

done_all اساسا آمریکا یک زبان رسمی در سطح ملی و فدرال ندارد (البته برخی از ایالت ها زبان انگلیسی زا زبان رسمی خود اعلام کرده اند.)

4 - در گذشته زبان انگلیسی دارای تفکیک مونث و مذکر بود

done_all بسیاری از زبان ها این تفکیک را دارند. برای مثال زبان اسپانیایی. زبان انگلیسی قبلا دارای این تفکیک بود ولی اکنون نه. در کتاب Gender Shifts in the History of English توضیح داده شده است که زبان انگلیسی در طول زبان تفکیک جنسیت را از دست داده است.

5 - زبان انگلیسی از حروف الفبای لاتین استفاده می کند

6 - امپراتوری بریتانیا و آیفون بزرگترین دلایل پیشرفت و فراگیری زبان انگلیسی در عصر حاضر هستند

done_all برخی از شما شاید تعجب کنید که چرا زبان انگلیسی به این گستردگی رسیده است. البته دلایل زیادی برای این پیشرفت می توان برشمرد ولی مهمترین آن همین دو مورد هستند.
امپراتوری بریتانیا از اواخر قرن 15 تا قرن 17 در تمامی مناطق جهان حضور داشت. شامل بخش اعظم اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا و شرق هند. شما می توانید تصور کنید که چطور زبان انگلیسی در سراسر زمین پهن شد. و بعد از آن کشور آمریکا که از قرن 20 به یکی از بزرگترین بازیگران در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان تبدیل شد. و اکنون بسیاری از تکنولوژی ها و دستاوردهای علمی از کشورهای انگلیسی زبان نشئت می گیرد. فقط گستردگی شبکه اینترنت و آیفون را در نظر بگیرید.

7 - زبان انگلیسی در گذشته دارای 29 حرف بود به جای 26 حرف الان

done_all حروف الفبای زبان انگلیسی طی زمان کمتر شد! برای اینکه بدانید چه حروفی کم و زیاد شده اند می توانید به اینجا مراجعه کنید.

8 - انگلیسی زبان رسمی هوا است!

done_all یعنی زبان رسمی مسافرت های هوایی انگلیسی می باشد. مهم نیست که شما در چه منطقه ای از جهان پرواز می کنید، خلبان و برج مراقبت باید با زبان انگلیسی با هم حرف بزنند.

9 - مقصر اصلی املای گیج کننده برخی از کلمات در زبان انگلیسی William Caxton است!

done_all شما نمی توانید همه ی این املاهای عجیب زبان انگلیسی را تقصیر یک نفر بیاندازید ولی شما می توانید بعضی از افراد که چنین تفاوتی را در زبان انگلیسی ایجاد کردند را در اینجا بیابید.
در زمان های گذشته، عریضه نویس ها (کسانی که اسناد و مقالات را می نوشتند) تمام تلاش خود را می کردند تا نوشته های آن ها قیر قابل کپی کردن به نظر برسد. البته با استفاده از اصطلاحات محلی. که باعث ایجاد غلط های زیادی در لغات شد.
در این بین William Caxton یکی از انگلیسی های معروف که شروع به کار در حوزه نوشتن و چاپ کرده بود تعدادی از نویسنده های محلی کم سواد را برای این کار انتخاب کرد (چون دستگاه چاپی وجود نداشت و هر تعداد که لازم بود را باید با دست می نوشتند) و آن ها کلمات را هر طور که قبلا شنیده بودند، می نوشتند.
یکی دیگر از این دست افراد Noah Webster بود که در این تغییرات نقش زیادی داشت. او یک منتشر کننده ی فرهنگ لغت بود و به صورت عمده در تغییر املای انگلیسی آمریکایی از بریتیش دست داشت.

10 - هر دو ساعت یک لغت به دیکشنری انگلیسی افزوده می شود!

done_all نویسندگان دیکشنری آکسفورد تخمین زده اند که هر ساله حدود 4000 لغت جدید به دیکشنری افزوده می شود. این یعنی هر دو ساعت یک کلمه.

11 - حدود یک میلیار و نیم انگلیسی زبان در سراسر جهان وجود دارد

done_all حدود 20 درصد از کل جمعیت دنیا! حدود 600 تا 700 میلیون نفر از این تعداد افرادی غیر انگلیسی زبان هستند که زبان آموخته اند.

12 - انگلیسی از بسیاری از زبان ها دایره لغت بیشتری دارد

done_all تاکنون حدود یک میلیون لغت در زبان انگلیسی وجود دارد.

13 - زبان آموزان سطح میانی انگلیسی که می توانند به راحتی به زبان انگلیسی حرف بزنند حدود 20 تا 30 هزار لغت را بلدند

done_all یعنی شما لازم نیست که همه یک میلیون لغت را یاد بگیرید!

14 - پر تکرارترین حرف در انگلیسی E است

done_all بر اساس دیکشنری آکسفورد حرف E پر تکرارترین لغت در انگلیسی است و Q کم استفاده ترین لغت.

15 - پر استفاده ترین صفت در انگلیسی good است

16 - پر تکرارترین اسم (در معنای گرامری) در انگلیسی time است (بر اساس دیکشنری آکسفورد)

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (10 * 6) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها