عضویت عضویت در سایت

تماس تماس با ما
بخش های مختلف وب سایت کوبدار

منو

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

چطور به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنیم: 10 نکته ساده برای رسیدن به تسلط

ده روش یادگیری زبان

آیا می خواهید یاد بگیرید که چطور به آسانی به زبان انگلیسی صحبت کنید؟

آیا به دنبال راهی میانبر برای تسلط به زبان انگلیسی هستید؟

ما روشی را نداریم که بتواند با روزی پنج دقیقه فعالیت و مطالعه، زبان شما را قوی کند ولی روش هایی را داریم که به شما کمک کند تا راحت تر بتوانید انگلیسی حرف بزنید.

در این مقاله چند روش را برای اینکه بهتر از هر زمان بتوانید در انگلیسی به موفقیت برسید، معرفی شده است.

بپذیرید که زبان انگلیسی، زبانی گسترده و حتی عجیب است.

بعضی اوقات شما می توانید الگوهایی در گرامر زبان انگلیسی بیابید ولی در بسیاری موارد این الگوها صادق نیستند. برای مثال تلفظ کلمه read در زمان حال و گذشته با هم متفاوت است و شما با توجه به زمان جمله تلفظ مناسب را انتخاب می کنید.

متاسفانه استثنائات زیادی در انگلیسی وجود دارد ولی اگر تلاش کنید تا دلیل این استثنائات را درک کنید، آن وقت یادگیری درست زبان انگلیسی برای شما آسان خواهد شد.

خود را در انگلیسی غرق کنید!

مطالعه انگلیسی آن هم هفته ای فقط یک ساعت معمولاً موجب پیشرفت قابل توجهی نخواهد شد. بهترین روش آن است که حداقل روزی چند دقیقه را به تمرین زبان انگلیسی اختصاص دهید. هر زمان که شروع به تمرین کردید سعی کنید که خود را درگیر و غرق در آن کنید و خود را با گوش دادن، خواندن، دیدن و حتی با چند کلمه صحبت کردن به انگلیسی به صورت عمیق به چالش بکشید. اگر می خواهید به این توانایی برسید که بتوانید به زبان انگلیسی حرف بزنید، صحبت کردن را به بخش ضروری هر روز زندگیتان تبدیل کنید.

دانش آموز بودن را متوقف کنید!

ذهنیت درست می تواند مرز بین موفقیت و شکست باشد. فکر اینکه شما کسی هستید که در حال یادگیری زبان انگلیسی است را متوقف کنید و خود را به عنوان فردی در نظر بگیرید که به زبان انگلیسی صحبت می کند. این یک تغییر کوچک است ولی احساس اعتماد به نفس شما را بالا برده و به شما کمک می کند تا آنچه که تا کنون از زبان فهمیده اید را موثرتر به کار ببندید.

همچنین این کار به این معنی است که شما نیاز پیدا می کنید که به انگلیسی فکر کنید. اگر شما به عنوان مثال می خواهید کلمه apple را به زبان بیاورید، احتملا در ابتدا درباره کلمه فارسی آن (سیب) فکر کرده و سپس معادل انگلیسی آن (apple) را به زبان می آورید. به جای این کار سعی کنید که تصویر سیب را به خاطر بیاورید و بعد در مورد کلمه انگلیسی آن فکر کنید. تسلط واقعی وقتی حاصل می شود که شما ترجمه کردن از زبان فارسی به انگلیسی را در ذهن خود متوقف کنید.

بیاد داشته باشد که جواب، همان سوال است!

وقتی کسی از شما سوالی می پرسد یا وقتی که مشغول تماشای فیلمی به زبان انگلیسی هستید به دقت به سوال های گوینده گوش دهید. سوال در انگلیسی مثل آینه است.

Does he …..? Yes, he does.

Can she…..? Yes, she can.

Is it……? Yes, it is.

اگر کسی از شما سوالی پرسید و شما مطمئن نبودید که چطور پاسخ دهید، در مورد کلمات موجود در سوال طرف مقابل فکر کنید. او همین حالا بیشتر کلماتی که شما برای پاسخ گفتن به آن نیاز دارید را پرسیده است! به جای به خاطر سپردن کتاب های گرامر، به دنبال الگوهای اینچنینی باشد. راه های زیاد و آسانی مثل این کلک ها وجود دارد که بخاطر آوردن کلمه درست در مکالمه را برای شما آسان می کند.

برداشت های بیشتری از گوش دادن داشته باشید.

وقتی که بیشتر زبان آموزان به یک انگلیسی زبان گوش میدهند، روی فهمیدن همه ی آنچه گفته میشود تمرکز می کنند. این متد بسیار مهمی است ولی چیزهای بیشتری وجود دارد که شما می توانید از گوینده بیاموزید. سعی نکنید فقط بفهمید گونده چه می گوید بلکه یاد بگیرید چطور جملات و کلمات را بیان می کند. مثلا چه کلماتی را با هم ترکیب می کند یا مثلا می گوید ya به جای you . سعی کنید که این جزئیات را بخاطر بسپارید و وقتی که صحبت می کنید آن ها را بکار ببندید.

گفتنش آسونه ولی عملکردن بهش سخت!!! وقتی که شما به یک انگلیسی زبان گوش میدهید بسیار دشوار است که همه کلمات و جملات او را متوجه شوید. چون او ممکن است از بسیار از کلماتی استفاده کند که شما نمیدانید یا خیلی سریع حرف بزند. یک راه عالی برای این نوع تمرین استفاده از کتاب های صوتی سطح بندی شده است.

استفاده کنید یا از دستش بدهید!

یک ضرب المثل در زبان انگلیسی است که می گوید (Use it or Lose it) که در واقع به این معنی است که اگر شما یک قابلیت را تمرین نکنید ممکن است آن را فراموش کنید. این ایده می تواند به شما کمک کند تا لغات انگلیسی جدید را بخاطر بیاورید. بهترین راه یاد آوری لغات این است که مرتباً از آن استفاده کرده و تمرینش کنید حتی شده در مواقع بی ربط زندگی روزانه.

روی یادگیری جملات تمرکز کنید

تسلط به زبان انگلیسی به این معنی است که شما بتوانید افکار، احساس و ایده های خود را به زبان انگلیسی بیان کنید. هدف شما این است که به صورت یک جمله کامل در انگلیسی حرف بزنید پس چرا کل جمله را یاد نگیرید؟ شما اگر هر روز زندگی جمله ها را مطالعه کنید و یاد بگیرید، انگلیسی را مفید تر خواهید یافت و به یادگیری لغت و فعل اکتفا نکنید. با فکر کردن به جملاتی که به صورت متناوب در انگلیسی کاربرد دارند آغاز کنید و یاد بگیرید که چگونه آن جملات را بکار بگیرید.

زیاد خود را درگیر قوائد گرامری نکنید

کلید یادگیری زبان رسیدن به تعادل منتقی بین مطالعه و تمرین است. حرف زدن روان در زبان انگلیسی به معنی تسلط به قواعد گرامری نیست. حتی انگلیسی زبانان نیز اشتباهات گرامری زیادی دارند! تسلط به معنی توانایی در برقراری ارتباط است. بنویسید، بخوانید، گوش کنید و صحبت کنید و کتاب کار گرامر خود را دور بیاندازید!

از اشتباه کردن نترسید

گاهی ممکن است کنارهم قرار دادن لغات و جملات سخت باشد. اجازه ندهید که گفتن جمله یا کلمه ای به اشتباه ، شما را از صحبت کردن وادارد. حتی اگر فکر میکنید که دارید اشتباه مرتکب میشوید، به صحبت کردن ادامه دهید. بسیاری از اوقات شنونده متوجه می شود که منظور شما چیست. به علاوه هرچه بیشتر حرف بزنید دقت و سرعت شما نیز طی زمان بیشتر خواهد شد.

از هر کسی یاد بگیرید

لازم نیست که زبان را فقط از کتاب یا معلم بیاموزید. هر کسی که انگلیسی حرف می زند می تواند تمرینی برای شما باشد. فرض کنید یک انگلیسی زبان از شما به زبان فارسی درخواستی داشته باشد، آیا شما عصبانی می شوید؟ نه! شما احتمالا از اینکه به او کمک کنید خوشحال هم می شوید. اگر انگلیسی زبانی را می شناسید، فرصت بزرگ یادگیری زبان از او از دست ندهید.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

:حاصل عبارت (10 + 1) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها