koobdar.ir

وبسایت آموزشی کوبدار

صفحه اصلی زبان انگلیسی دیکشنری کوبدار کامپیوتر و برنامه نویسی برق و الکترونیک
ورود/ثبت نام تماس با ما جستجو در سایت
معنی کوبدار چیست؟
ورود به حساب کاربری ارتباط با ما

مجله آموزشی کوبدار برگ درخت کوبدار

koobdar.ir

برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها

از ما جهت گسترش آموزش های زبان انگلیسی کوبدار حمایت کنید

برای حمایت از ما کلیک کنید

الکسا چگونه ترافیک سایت ها را به دست می آورد و چرا داشتن رتبه مناسب در الکسا موضوع مهمی است؟

مقدمه:

اطلاعات غلطی از این که الکسا ( الکسا ) چگونه ترافیک سایت ها را جمع آوری میکند، در محیط وب وجود دارد. ما می خواهیم در این مقاله کمی این مسئله را باز کرده و درک درستی از نحوه عملکرد سایت الکسا به دست بیاوریم.

الکسا چگونه آمار ترافیک سایت ها را بدست می آورد؟

الکسا اطلاعات مربوط به سایت ها و صفحات پیموده شده و حتی مکان و کشور بازدیدکنندگان از سایت شما را از نوارابزار (Toolbar) خود بدست می آورد. این نوارابزار را بازدید کنندگان از اینترنت داخل مرورگرهای خود نصب میکنند و این (Toolbar) تمامی اطلاعات کلی (در خصوص اطلاعات شخصی کاربران، الکسا تعهدها و تضمین های زیادی ارائه کرده است) مربوط به جستجوها و عملکردهای بازدیدکنندگان و مردم را به صورت فیدبک (feedback) به دیتابیس سایت الکسا فرستاده و به این طریق سایت ها رنک می شوند. پس الکسا تنها از طریق همین تولبار خود ترافیک های یک سایت را گراف کرده و نمایش میدهد.

چگونه رنک الکسای خود را ارتقاع دهیم؟

راه صحیح افزایش رنک در الکسا این است که امکانی را فراهم کنید که بازدید کنندگان زیادی به سایت شما مراجعه کنند. مثلا در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته و افراد را به بازدید از سایت خود ترغیب کنید. همین! چون همانطور که گفتیم، الکسا اطلاعات ترافیک و بازدید را به صورت کلی (این امکان در الکسا فراهم است که با پرداخت مبالغ ماهیانه ای به صورت ویژه ترافیک سایت شما را به شما نشان دهد و در این روش داشتن نوارابزار یا نداشتن آن توسط بازدیدکنندگان فرقی ایجاد نمیکند.) از نوارابزار خود بدست می آورد و اگر بازدیدکنندگان زیادی به سایت شما مراجعه کنند به صورت طبیعی رنک (Rank) شما افزایش پیدا می کند. (بازدیدکنندگان خاص خود را به نصب تولبار تشویق کنید!) شما می توانید این تولبار را از اینجا دانلود کرده و نصب نمایید.

البته تولبار الکسا به صورت لحظه ای اطلاعات مربوط به هر سایتی را که داخل آن هستید به شما نشان می دهد. (کافی است روی نوارابزار کلیک کنید!)

داشتن رنک مناسب در الکسا چه اهمیتی دارد؟

در حالت کلی رنک الکسا مهم نیست! آنچه برای طراح و مدیر سایت باید مهم باشد این است که سایتی با طراحی مناسب و آرشیو عالی و موضوعاتی جذاب داشته باشد. همچنین سایت باید با موتورهای جستجو از جمله گوگل و بینگ رابطه خوبی داشته و شرایط لازم جهت قرارگیری در نتایج جستجو را دارا باشد. و در صورت داشتن شرایط بالا خود به خود رنک الکسای سایت شما نیز بالا می رود. (افراد زیادی به سایت شما مراجعه کرده و خیلی از آن ها احتملا این نوارابزار را در مرورگر خود نصب دارند.)

داشتن رتبه مناسب در سایت الکسا اما برای شرکت های تبلیغاتی و حتی برخی افراد که تمایل به همکاری (مالی یا تولید محتوا) با شما را دارند مهم خواهد بود.

و در آخر:

تمام تلاش خود را معطوف به تولید محتوای مناسب برای سایت خود کرده و نگران رتبه الکسای خود نباشید.

برای پاسخ گفتن به نظرات ارائه شده، بعد از انتخاب گزینه پاسخ، نظر خود را در فرم پایین ثبت نمایید.

تنها 500 حرف (کاراکتر) می توانید تایپ کنید!

:حاصل عبارت (5 * 3) را در فیلد پایین وارد کنید


برای مشاهده لیست آموزش های ویژه کوبدار گزینه زیر را انتخاب کنید:

لیست آموزش ها